Topkapı’da 300 milyonluk yeni bir kapı açıyor

Sur Yapı, Topkapı’da 300 milyon TL’lik Topkapı Evleri için kolları sıvadı. “İstanbul’un Hayata Açılan Kapısı” sloganıyla satışa sunulan projede fiyatlar 448 bin TL’den başlıyor

Topkapı’da 300 milyonluk yeni bir kapı açıyor
Sur Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Sur Yapı, Topkapı'da 300 milyon TL yatırım değeriyle yeni bir projeye başlıyor. Toplam 57 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip Topkapı Evleri projesinde 224 adet konut ve 29 adet ticari alan yer alıyor. "İstanbul'un Hayata Açılan Kapısı" sloganıyla satışa sunulan Topkapı Evleri, avlu ve iç bahçe konsepti, az katlı mimarisi, merkezi konumu, 29 dükkânın yer aldığı alışveriş caddesi, toplu taşımaya yakınlığı, peyzajı, sosyal donatıları ile ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediyor. İstanbul'un tarihi merkezlerinden biri olan Topkapı'da yükselecek proje 3 ile 11 kat arasında değişen 8 bloktan oluşuyor. Proje, 49 ile 456 metrekare aralığında 56 farklı daire tipi ile oturumcusuna ve yatırımcısına alternatif sunuyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yer aldığı projede fiyatlar 448 bin TL ile 2 milyon 315 bin TL arasında değişiyor. Az katlı mimarisi ve geniş alanlarıyla dikkat çeken projede bulunan 29 ticari alanın büyüklüğü ise 38 ile 760 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.

AZ KATLI MİMARİ
Topkapı'nın son yıllarda geliştirilen çok sayıda markalı konut projesiyle ön plana çıktığını anlatan Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Dönüşüm çalışmalarının devam ettiği Topkapı'da Sur Yapı olarak geçmişte üzerinde fabrika olan iki araziyi birleştirip, kentsel dönüşüm sürecinden geçirerek projemizi satış ve inşasına hazır hale getirdik. 224 adet konut içinde 1+1 44 adet, 2+1 73 adet, 3+1 80 adet, 4+1 ise 27 adet bulunuyor. Ayrıca 29 adet ticari alanın bulunduğu projemiz az katlı mimariye ve geniş yeşil alanlara sahip" diye konuştu.

ULAŞIM AKSLARINA KOMŞU
Topkapı Evleri, E5 otoyoluna ve Atatürk Havaalanı'na yakın konumda bulunuyor. Topkapı'nın canlı bölgesi Fazılpaşa Caddesi'nde yer alan proje, metrobüs, Marmaray ve Davutpaşa Metro istasyonuna yakın konumda. Proje ayrıca Koç Üniversitesi Hastanesi'ne de komşu konumda yükseliyor. Otopark imkanının yer aldığı projede süs havuzları, yürüyüş yolları, ahşap oturma alanları, köprüler, çim aktivite alanları, çocuk oyun alanları, pergola altı dinlenme alanları bulunuyor. İki adet yüzme havuzu, sauna alanları, fitness, çocuk oyun kulübü ve kafelerin ye aldığı projenin peyzajında pek çok farklı ağaç da kullanıldı.
BİZE ULAŞIN