Yerli otomobil babayiğitlerinden Karsan, BMW ile işbirliği yapacak

Daha önce ABD’de New York taksi ve Miami belediyesi otobüs ihalelerine katılan Karsan, Amerikan Posta Servisi (USPS) araçlarına talip. USPS’nin “yeni nesil dağıtım aracı” için prototip üretecek 6 şirketten biri olan Karsan, bunun için BMW ile tedarik anlaşması yaparak, elektrikli i3 modelinin altyapısını, motorunu ve bataryalarını kullanacak

Yerli otomobil babayiğitlerinden Karsan, BMW ile işbirliği yapacak

Haberin ardından şirketin hisseleri açılışta yüzde 5,8 yükseldi ve 1,46 liraya çıktı.

KARSAN'DAN AÇIKLAMA

Yükseliş, 1,55 liraya kadar devam etmişken Karsan, bir açıklama yaparak medyada bu konuya ilişkin ifade edilen rakamları ve ortaklık ifadelerinin doğru olmadığına işaret etti.

Karsan'dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Medyada yer alan haberlerde, Şirketimizin ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesi için BMW ile ortaklık ve işbirliği yaptığı ve ihalenin büyüklüğü tutarsal olarak belirtilmiştir. Bununla birlikte, söz konusu ihaleye ilişkin olarak değerlendirme çalışmaları sürdürülmekte olup, ihale merciinin tek bir tedarikçi ile ilerleme veya toplam siparişini birkaç tedarikçi arasında dağıtma hakkı saklı bulunmaktadır. Ayrıca Şirketimiz BMW ile herhangi bir ortaklık ilişkisine girmemiş olup, Karsan Jest+ başta olmak üzere geliştirdiği bazı elektrikli araçlar için elektrikli motor ve batarya tedarik sözleşmesi imzalamıştır. Söz konusu tedarik sözleşmesinin toplam tutarı Şirketimiz'in kamuyu aydınlatmaya yönelik değerlendirmelerinde kullandığı önemlilik kriterlerinin altında kaldığı için Şirketimiz tarafından bir Özel Durum Açıklaması yapılmamıştır. Gelişmeler kamuoyu ve yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır. "

BİZE ULAŞIN