RE360’ı yurtdışına taşıyacak

Gayrimenkulde özel ve kamuyu RE360 etkinliğinde bir araya getirmeye hazırlanan Avi Alkaş, organizasyonu yurtdışına taşıyacaklarını söyledi

RE360’ı yurtdışına taşıyacak
Gayrimenkul sektörünün kamu ve özel alanında faaliyet gösteren 500'e yakın üst düzey oyuncusu 5-6 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek RE360 etkinliğinde bir araya geliyor. Etkinliği düzenleyen Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, "MIPIM'de sektörle ilgili edindiğimiz tecrübeyi RE360'ta pekiştireceğiz. Özellikle yabancı yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle en büyük hedefimiz bu etkinliği uluslararası boyuta taşımak" dedi.

Kamu ve özel bir arada
Bugün, sadece Türkiye'de değil tüm dünyada sürdürülebilir olduğu kadar en verimli projelerin pek çoğunda kamu ve özel sektör işbirliğinin olduğunu dile getiren Alkaş, "Türkiye'de TOKİ ve Emlak Konut'un yer aldığı projeler buna örnek olarak gösterilebilir. Üstelik bunlar, sadece üst yapı projeleriyle sınırlı değil. Bir şehrin ve hatta ülkenin geleceğe taşınmasında son derece önemli rol üstlenen altyapı projelerinde de yine kamu ve özel sektör işbirliği, sürdürülebilir bir stratejinin belirlenmesi açısından son derece önem taşıyor. Biz, pek çok önemli nedenin yanı sıra işte bu yüzden de RE360'ta kamu ve özel sektörün bir arada yer almalarına özen gösterdik" diye konuştu. Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteğiyle düzenledikleri organizasyon kapsamında yeni mevzuat düzenlemelerinin değerlendirileceğini söyledi. Kongreye sadece ulusal değil, uluslararası arenadan da büyük bir ilginin olduğunun altını çizen Aközer, "Dünyanın Yeni Tarihi isimli kitabı bulunan Oxford Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Peter Frankopan, New York, Oslo, Salvador ve Viyana dahil birçok şehir için uluslararası danışmanlık yapan London LEP Yönetim Kurulu Üyesi-JLL Şehir Araştırmaları Merkezi Başkanı Greg Clark, ULI Barselona Üyesi Maria Sisternas da RE360'ta yer alacak" dedi.
BİZE ULAŞIN