Shell 160 istasyonda engelleri kaldırdı

Shell, bedensel engelliler için 160 istasyonunda Engelsiz Hizmet Alanı uygulamasını başlattı. Şirket 2018’de bu uygulamayı 600 istasyonda hayata geçirecek

Shell 160 istasyonda engelleri kaldırdı
Shell, 'Engelsiz Hizmet Alanı' projesiyle engelli misafirlerinin istasyon deneyimini engelsiz hale getirdi. Bu yılın ikinci yarısında Shell&Turcas istasyonlarında başlatılan uygulama kapsamında 'Engelsiz Hizmet Alanı'na gelen bedensel engelliler, kendilerine ayrılan park yerinde bulunan butona basarak kişiye özel hizmetten yararlanabiliyor.
Shell&Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı Murat Birgül, "Engelli ziyaretçilerimizden aldığımız geri bildirimleri ve istasyon çalışanlarımızın gözlemlerini dikkate alarak bu yılın ikinci yarısında 'Engelsiz Hizmet Alanı' uygulamasını hayata geçirdik" dedi.
Bugüne kadar 160 istasyonda düzenleme yaptıklarını aktaran Birgül, "Engelsiz Hizmet Alanı ile istasyonlarımıza gelen bedensel engelli misafirlerimiz, özel olarak araçları için ayrılmış alanda park edebiliyorlar. Park yerindeki butona basarak istasyon çalışanlarımızın yardımıyla hazır bulundurulan tekerlekli sandalyeden faydalanabiliyorlar. Market içindeki alışverişi için destekle tuvalete kadar refakat yardımı alabiliyor veya araçlarından inmeden hizmet alıp ödeme yapabiliyorlar" diye konuştu.
Uygulama için Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile birlikte çalıştıklarını anlatan Birgül, dernekten aldıkları geri bildirimlerle hizmetlerini geliştirdiklerini ifade etti.

TOFDİLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK
Birgül, "Geçen hafta TOFD Başkanı Ramazan Baş ve ekibiyle birlikte Kuzey Marmara Otoyolu üzerindeki Işıklar istasyonumuzu ziyaret ettik. Ramazan Bey, bedensel engellilerin akaryakıt istasyonlarında karşılaştığı zorlukları tek tek anlattı, yapılabilecek iyileştirme alanlarını konuştuk. Amacımız Türkiye'deki tüm bedensel engellilerin iyi bir yol arkadaşı olabilmek" ifadelerini kullandı.

2018 HEDEFİ 600 İSTASYON
Engelsiz Hizmet Alanı uygulamasından çok pozitif dönüşler aldıklarını anlatan Birgül, bu alandaki çalışmalarında hedef büyüttüklerini kaydetti. "2018 içinde 600 istasyonumuzda bu uygulamayı başlatmayı hedefliyoruz" diyen Birgül, bu yıl sonuna kadar da 160 olan istasyon sayısını 200'e çıkarmayı planladıklarını sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN