Yüksek faturaya zaman ayarı

Kolen, elektrikte 3 zamanlı fiyatlandırmayı 24 saate çıkardı. Bu şekilde tüketicinin kullandığı elektrik, saat başı hesaplanıp fiyatlandırılacak

Yüksek faturaya zaman ayarı
Kolen Elektrik, elektrik fiyatlandırmasında yapılan üç zamanlı kullanım uygulamasını 24 saate yayan bir modeli hayata geçirdi. Kolen Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karakurt, bu modelin, özellikle elektrik fiyatlarının en düşük seviyede olduğu saatlerde kullanan sanayicilere ve ticarethanelerin işine yarayacağının altını çizdi. Karakurt, "Kullanımları 3 zamanlı değil, saatlik olarak piyasa takas fiyatına göre fiyatlandırıyoruz. Bu şekilde fiyatların düşük olduğu zamanlarda elektrik kullanan tüketici fazla para ödememiş oluyor" dedi. Yeni modelin tüketimini yönetebilen organizasyonlar için ideal olduğunun altını çizen Karakurt, bu şekilde elektriği de daha avantajlı fiyatlarla sunduklarını kaydetti. Yatırımlarıyla ilgili de bilgi veren Karakurt, "Manisa'da yerli kömür kaynaklı 255 megavat'lık iki üniteden oluşan 1.1 milyar dolarlık yatırım yaptığımız termik santralimizi 2018'in ilk yarısında devreye alacağız" diye konuştu.

Tarifelere de düzenleme gelsin
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), 2018'den itibren aylık elektrik faturası yaklaşık 68 lira ve üzerinde olan abonelere serbest tüketici olma hakkı getirdiği yeni düzenlemeyle ilgili de Karakurt, "2018 için pozitif bir gelişme. Liberalleşme yolunda bir adım daha atıldı. Ama bize de katmadeğer yaratacağımız bir alan açılmalı. Bu doğrultuda tarifelerde bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Her aboneye bir danışman atadık
Whatsapp'tan elektrik, Ön Ödemeli Elektrik, www.faturaniyolla.com gibi uygulamalarla tüketicilerin taleplerini hızlı bir şekilde karşıladıklarını belirten Karayurt, şunları anlattı: "Bu hizmetlerle abonelerimiz istedikleri an hizmetlerine sunduğumuz danışmanlarına WhatsApp üzerinden ulaşabiliyor. Cep telefonundan elektrik faturasının fotoğrafını faturaniyolla.com adlı mobil servise gönderen aboneler, avantajlı her detayı öğreniyorlar."
BİZE ULAŞIN