Atlasglobal Rusya’da ikiye katlayacak

2018’de Rus turist sayısında beklenen patlama, havayolu şirketlerini de umutlandırdı. Atlasglobal’in patronu Murat Ersoy, “Haftada 160 seferle toplam 500 bin Rus turist taşımayı hedefliyoruz” dedi

Atlasglobal Rusya’da ikiye katlayacak
2018'de Rus turistte yeni rekor kırılacak
Türkiye durgun geçen iki yılın ardından Rus turist sayısında tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanıyor. 2014'te 4 milyon 479 bin Rus turistle rekor kıran Türkiye, bu yılın ilk 10 ayında 4.5 milyona ulaştı. Yıl sonunda ise bu rakamın 5 milyonu bulması bekleniyor. Bu durum havacılık sektöründe de 2018'e dair beklentileri güçlendirdi. Rusya'da yeni bir rekor kırılabileceğini söyleyen Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, "Rus turistte yüzde 15-20 artış bekliyoruz" dedi.

YÜZDE 100 ARTACAK
Gelecek yıl Rusya operasyonlarını yüzde 100 artıracaklarını aktaran Ersoy, "Bu yıl Antalya'dan haftada 60-70 uçuşla 250 bin kişi taşıdık. 2018'de haftada 150-160 uçuşla 500 bini aşmayı hedefliyoruz" diye konuştu. Rusya'da vizelerin kaldırılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini hatırlatan Murat Ersoy, bunun 2018'de gerçekleşeceğini öngördüklerini kaydetti.

YENİ HAVALİMANI'NA HAZIRLANIYORUZ
Ersoy, gelecek yıl yenileme ve renovasyon yatırımlarına ağırlık vereceklerini aktardı. Atatürk Havalimanı'nda slot sorunu yaşadıklarını kaydeden Ersoy, Yeni Havalimanı için hazırlandıklarını belirtti. Ersoy, "Bu havalimanı ile birlikte operasyonlarımızı genişleteceğiz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. Yeni Havalimanı'nın asıl meyvelerini 2020'de toplarız" diye konuştu.

DÜNYA DEVLERİYLE AYNI KATEGORİDE
Atlasglobal.havacılık derecelendirme firması Skytrax'ten '4 Yıldızlı Havayolu Şirketi Sertifikası aldı. Sertifikayı Skytrax CEO'su Edward Plaisted'ten alan Murat Ersoy, dünyadaki 400 havayolu şirketinin sadece 10'unun 5 yıldızlı olduğunu belirtti. Ersoy, "Hizmet kalitesinde bunlardan sonra geliyoruz. Bu sertifikayla ödüllendirilmekten onur duyduk" dedi.
BİZE ULAŞIN