İnovasyon ekosistemini yaratanlar öne çıkacak

İnovasyon ekosistemini yaratanlar öne çıkacak
Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, "Trendleri anlayıp geleceği şekillendiren teknolojileri bugünden geliştirmeye başlamamız gerekiyor. Özgün inovasyon kültürünü ve ekosistemini yaratan şirketler gelecekte fark yaratacak" dedi
Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası'nın ilk günü konuşan Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müd��r Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, dünyadaki ana trendleri anlattı. Bu trendleri, yaşlanan, daha fazla tüketen, kentleşen ve daha fazla özgürleşen toplumsal gelişmeler olarak özetleyen Öztürk, "Trendleri anlayıp geleceği şekillendiren teknolojileri bugünden geliştirmeye başlamamız ve buna uygun yeni iş ve gelir modellerini yaratmamız gerekiyor. Makro trendlerden hareketle insan odaklı bir dijital dönüşüm gerçekleşiyor. Dijitalleşme kişiselleştirmeyi mümkün kılıyor. Kişiselleştirme müşteri satın alma kararını etkiliyor. Kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetler sunabilen şirketler gelecekte rekabette fark yaratacak" dedi. Öztürk, geliştirdikleri patentlerle Uluslararası Fikri Haklar Örgütü'nün WIPO listesinde 74'üncü sırayla ilk 100'de yer alan tek Türk şirketi olduklarının altını çizdi.

'3 ÇEKİRDEKLİ İŞLEMCİ ARIYORUZ'
Her şeyin üzerinde insan olduğunun altını çizen Öztürk, "Bizler 3 işlemcili, teknik, dijital ve sosyal zekası yüksek bireyler arıyoruz. Bu arkadaşlar bizi geleceğe taşıyacak. Artık mülakatlarımızda adaylarımıza hangi dilleri konuşuyorsun diye sorduğumuzda İngilizce, Almanca, Rusça gibi yanıtların yanı sıra Phyton, Go, Julia, Java, R, Rust, Rubby gibi yanıtlar alıyoruz. Robotik çalışacak, akıllı ürün ve hizmet tasarlayacak olan kişilerin bu dilleri bilmemesi muhtemelen 5-10 yıl içinde işsiz kalmaları anlamına geliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN