Ekonomi direncini kanıtladı

Kredi Garanti Fonu’nun ekonomide tekrar güven ortamını tesis etmek için son derece faydalı bir adım olduğunu belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye ekonomisinin dirençli bir yapıya sahip olduğunu kanıtladığını bildirdi

Ekonomi direncini kanıtladı
Türkiye ekonomisinin 2017'de dirençli bir yapıya sahip olduğunu kanıtladığını belirten Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, "Kredi Garanti Fonu ekonomide tekrar güven ortamını tesis etmek ve likidite sıkışıklığını önlemek için son derece faydalı, hızlı ve pratik bir adımdı. Hükümetimizin ekonomiyi desteklemek için aldığı diğer önlemler de ekonomik büyümeyi destekledi" dedi.

KREDİLER YÜZDE 12 BÜYÜDÜ
"Biz de Akbank olarak oldukça başarılı bir yılı geride bırakıyoruz" diyen Binbaşgil, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yüksek büyüme ile beraber sürdürdüğümüz etkin risk yönetimi ve aktif kalitemiz bankamızın ayrıştırıcı özellikleri olmaya devam etti. Bu yıl da ekonomimize sağladığımız desteği artırarak devam ettirdik, kredilerimizi yılın ilk 9 ayında geçtiğimiz yıl sonuna kıyasla yüzde 12 büyüterek 195 milyar TL'si nakdi olmak üzere toplam 245 milyar TL seviyesine çıkardık. Özellikle ilk 9 ayda yüzde 23 büyüme ile reel sektöre TL krediler vasıtası ile verdiğimiz destek dikkat çekiciydi." 1

MİLYON MOBİL MÜŞTERİ KAZANDI
Dijitalleşme alanında önemli adımlar attıklarını ve 2017'de bir milyon mobil müşteri kazandıklarını ifade eden Binbaşgil, "2017'de teknolojiye yaklaşık 150 milyon dolar kadar yatırım yaptık. Ayrıca bu yıl Gebze'de toplamda 250 milyon dolarlık bir yatırıma mâl olacak Akbank Veri ve Yaşam Merkezi'nin de temelini attık. Bu yatırımımızla sadece teknolojide en iyi olmayı değil, aynı zamanda ülkenin en yenilikçi, en vizyoner gençlerini de bünyemize katacak bir çalışma ortamını yaratmayı hayal ediyoruz" diye konuştu.

2018 70. KURULUŞ YILI
2018'in kendileri için çok özel bir yıl olduğuna dikkat çeken Binbaşgil, "Bankamızın kuruluşunun 70. yılını tüm çalışanlarımız ve paydaşlarımızla kutlayacağız. Bu yıl da, kurulduğumuzdan bugüne yaptığımız gibi sürdürülebilir başarı vizyonumuzla, toplumumuza ve ekonomimize değer katmaya devam edeceğiz" dedi. Önümüzdeki yıl da güçlü finansalları ve sektöre getirdikleri yeniliklerle gelişimlerine hız kesmeden devam edeceklerini aktaran Binbaşgil, "Müşterilerimize her an ve her kanaldan, hızlı ve kaliteli hizmet sunmak en önemli önceliğimiz olacak. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak onların ihtiyaçlarını en hızlı ve kolay şekilde çözebilecek ürün ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Teknoloji ve insan kaynağımıza yönelik yatırımlarımızı, yeni ve heyecan verici projelerle sürdüreceğiz" diye konuştu.

BÜYÜME YÜZDE 5 OLUR
Müşterilerine mükemmel bir mobil bankacılık deneyimi sunmak için, tasarım odaklı bir yaklaşımla, akıllı analitik modelleri kullanarak oluşturdukları ürün ve hizmetleri, onların kalbine dokunan mesajlarla sunacaklarını kaydeden Binbaşgil, "Teknolojiyi bir yaşam biçimi haline getirmiş, yeni uygulamaların öncüsü olan genç yetenekleri bankamıza kazandırmak için çalışmalarımız sürecek" dedi. Ekonominin 2018'de yüzde 5 gibi yüksek bir büyüme sergileyebileceğini ifade eden Binbaşgil, bu tür bir büyümenin istihdam piyasasına da olumlu yansıyacağını kaydetti. Binbaşgil, 2018 enflasyonunun, kur, vergi oranları, gıda fiyatları gibi etkenlere göre şekilleneceğini, sıkı para politikası ve mali disiplinin devam edeceğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN