2018'de erken rezervasyon yüzde 50 artacak

2017’de beklentilerinin üzerinde büyüdüklerini belirten Setur Turizm Genel Müdürü Oktay Temeller, “Bu yıl erken rezervasyon yüzde 50 artacak” dedi

2018'de erken rezervasyon yüzde 50 artacak
2017'nin turizm sektörü açısından verimli geçmesinin ardından, sektör oyuncuları artışın bu yıl da devam etmesini bekliyor. 2018'in, son iki yıla oranla büyümeye daha açık bir yıl olmasını beklediklerini belirten Setur Turizm Müdürü Oktay Temeller, yeni yıla dijital yatırımlarla hazırlandıklarını söyledi. Bu yatırımlara birlikte kalite ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden büyüyerek ilerleyeceklerini belirten Temeller, "Sektörümüz, şirketimiz, iş ortaklarımız ve de en önemlisi misafirlerimize katma değer sağlayacak her türlü adımı atmaya devam edeceğiz. Erken rezervasyon satışlarımız hedeflerimize paralel devam ediyor. Kampanya sonunda 2017'ye oranla yüzde 50 artış öngörüyoruz. Cruise turlarımızda erken rezervasyon dönemimiz Kasım ayında başladı. Kabin başı 250 euroya varan indirimlerimiz mevcut. Bu sene geçen seneye göre yüzde 40 oranında fazla ilgi görmekteyiz" diye konuştu.

PAZAR İKİ SENEDE BÜYÜYECEK
Geçen seneyi tüm dünya genelinde yaşanan olumsuzluklara rağmen oldukça başarılı bir şekilde kapattıklarının da altını çizen Temeller, 2017 yılı için yüzde 20 büyüme hedeflediklerini fakat şu anda yüzde 30'u aştıklarını söyledi. Temeller, "2018'de seyahat harcamalarında da yüzde 10 artış bekliyoruz. Tatilin temel harcamalar listesinde yerini alması ve metropollerin büyük çoğunluğunu oluşturan orta direk diye tabir ettiğimiz segmentin genişlemesi, tatil pazarının 2020'ye kadar önemli oranda büyüyecek olduğunu işaret ediyor" diye konuştu.

ALTERNATİF BÖLGELERE YATIRIM YAPILMALI
Türkiye'de her mevsime özel birbirinden farklı tatil bölgesi imkânı olduğunu vurgulayan Temeller, "Türkiye 12 ay tatil yapılabilecek birçok değerli destinasyonlara sahip. Ilıman bölgelerde sezonun uzatılması çalışmalarına paralel olarak kültür turları anlamında parlatılacak. Tüm dünya için cazibe merkezi olarak alternatif bölgelere yatırım yapılmalı. Sürdürülebilir turizm başlığı altında sektörün her noktasına eğitim verilmeli" diye konuştu. 2018 yılında otel fiyatlarında yüzde 20'ye yaklaşan artışlar gördüklerini de aktaran Temeller, "Bununla beraber Rusya ve Avrupa pazarındaki taleplerin artması ile otellerin erken dolmasını bekliyoruz. Herkese geç kalmadan rezervasyon yapmalarını öneriyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN