Vatandaşlar yer bulmakta güçlük çekecek

MNG Turizm Genel Müdürü Oğuz Terzi, yurtdışından Türkiye’ye güçlü bir talep olduğunu belirterek, “Yerli turistin yer bulmakta güçlük çekeceğini düşünüyoruz” dedi

Vatandaşlar yer bulmakta güçlük çekecek
Ekonomide yaşanan iyileşme turizm sektöründe de etkisini hissettirdi. 2017'nin toparlanma yılı olduğunu belirten turizmciler, 2018'den daha da umutlu olduklarını belirtiyor. 2017'de yüzde 19'luk bir büyüme oranı belirlediklerini belirten MNG Turizm Genel Müdür Oğuz Terzi, "Hedeflerimizin üzerine çıkarak yüzde 20 büyüme ile kapattık" dedi. Bu yıla da iyi bir başlangıç yaptıklarını aktaran Terzi, bunun yansımasını erken rezervasyon satışlarında aldıklarını kaydetti.
Erken rezervasyonda geçen yıla oranla yüzde 40'lık bir artış gerçekleştirdiklerini dile getiren Terzi, "Bu döneminin sonuna kadar geçen yılki cirolarımıza ulaşacağız. Bu yıl yüzde 40'lık bir büyüme ile 144 bin kişiyi tatile çıkarmayı hedefliyoruz. Bu oran bizim bu yıl için belirlediğimiz hedefin yüzde 20 üzeri" ifadelerini kullandı.
2018 yılının yurtdışından gelen taleplerden dolayı oldukça dolu geçeceğini aktaran Terzi, yerli turistin yer bulmakta güçlük çekeceğini dile getirdi. Türkiye ekonomisi hakkında da açıklamalarda bulunan Terzi, "Ekonominin iyi olması başta turizmi olumlu etkiliyor. Bu yılın turizm açısından verimli geçeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

FESTİVALLER YAPILMALI
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın mevcut pazarlarda büyüme stratejileri ve pazar çeşitlendirmesi çalışmalarının sektöre çok katkısı olduğunu dile getiren Terzi, sektörün daha da büyüyebilmesi için şu önerilerde bulundu: "Festivaller yapılmalı, halk konserleri tarzında konserler verilmeli, şehirlerimizin dokusu tekrar düzenlenmeli ve eski dokusuna kavuşturulmalı."
BİZE ULAŞIN