Gelenekle yenilikçiliği birleştirdi

Gelenekle yenilikçiliği birleştirdi

Türkiye'nin stratejik sektörlerinden olan fındıkta yenilikçi firmaların başarıları göz dolduruyor. Bu isimlerden biri olan Ordulu Karimex son yıllarda önemli başarılara imza attı. 2008 yılında fındık sektöründe faaliyet göstermek amacıyla Emrah Albayrak tarafından kurulan şirketin başarı sırrındaki en büyük etken, gelenekselliği, yenilikçilikle birleştirmiş olmasında yatıyor. Zira, Emrah Albayrak dedesi İbrahim Albayrak ile babası Mehmet Albayrak'tan aldığı tecrübelerle son teknolojileri birleştirmeyi başarmış durumda. Fındıkta üçüncü nesil olarak kurulan Karimex, bu yönetim anlayışı ile kısa sürede hızlı bir büyüme gösterdi. Şirketin kısa zamansa ulaştığı büyüklüğü Karimex Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Albayrak, "1.5 milyon dolarlık ciro ile yola çıkmıştık. 2017'de 11 milyon dolarlık bir ciroya ulaştık. Gelecek sezon için hedeflerimizi 18 milyon dolar olarak belirledik" diyor.

E-İHRACATA GEÇİŞİN 4 FORMÜLÜ
4 bine yakın e-Ticaret ve e-İhracat sitesine altyapı hizmeti sağlayan Ticimax e-Ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, KOBİ'ler için e-İhracat aşamalarını 4 maddede özetledi.

B2B SİTELERE GİRİN e-İhracat dendiğinde akla gelen global ve yerel pazar yerlerine üye olun.

GTİP NUMARASINI ÖĞRENİN
Online ihracata başlamanız için ihraç edeceğiniz ürünün Gtip (Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu) numarasını öğrenmeniz gerekiyor.

İTHALATÇI FİRMA AVINA ÇIKIN
Ülkeyi belirledikten sonra o ülkelerdeki ithalatçı firmaları bulmaya başlayın.

KONŞİMENTO BİLGİLERİNE ULAŞIN
Bazı ülkeler özellikle deniz yolu ile yapılan ithalatlara ait konşimento bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgileri ihracatçı firmaların faydasına sunan sitelerden yararlanın.

BİZE ULAŞIN