Son Dakika: Çiftlik Bank'ın ünlü reklam yüzü Mehmet Çevik konuştu: Keşke o reklamı yapmasaydım

Son dakika haberi... Binlerce mağduru arkasında bırakıp kaçan Mehmet Aydın'ın kurucusu olduğu Çiftlik Bank'ın reklam yüzü ünlü isim Mehmet Çevik konuştu: Keşke o reklamı yapmasaydım. İnsanların beni görünce yüzleri düşüyor. Suç oluşmuşsa benim için vebaldir.

Son Dakika: Çiftlik Bank'ın ünlü reklam yüzü Mehmet Çevik konuştu: Keşke o reklamı yapmasaydım

Ekranların tanınmış yüzü Mehmet Çevik, Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın vurgun öncesi katıldığı toplantılarda en önde yer alan isimdi.

Çevik, "Keşke o reklamı yapmasaydım" diyen Çevik, sisteme hiç para yatırmamış. 'Medya danışmanlığı' karşılığında aldığı ücreti açıklamayan ünlü oyuncu, "Hayatım boyunca kolay para kazanmanın peşinde olmadım" dedi.

İŞTE MEHMET ÇEVİK'İN AÇIKLAMALARI

Neden o etkinliklere katıldınız?

Meşru olduğunu düşündüğüm bir projenin tesis açılışlarında durdum ama sisteme katılmadım. Bu bir üretim sahasının açılışıydı. Kendimi şöyle mağdur hissedebilirim, ruhsatlı ve yasal olduğunu düşündüğüm bir işin basın ayağında bulundum. Ben hayatını ilkeli yaşamaya çalışan bir adamım. Sadece medya alanında reklam anlaşması yapmıştım. Ocak ayında yeni üye alımı durdurulmuştu. Bir dolandırıcının pervazında 'Sağduyulu bir yerde duruyorum' demek artık içimi rahatlatmıyor.

"DOLANDIRICILAR GRUBUNUN İÇİNE DÜŞMEK ÇOK ÜZÜCÜ"

Para yatırdınız mı?

Hayatım boyunca kolay kazancın eşiğinde durmadım.

Maddi olarak alacağınız kaldı mı?

Benim alacağım zaten küçük bir meblağ idi.

Şu an neler hissediyorsunuz?

Gönül verdiğim mesleği yaparken dolandırıcılar grubunun içine düşmek çok üzücü.

Bu suçta payınız yok mu?

Eğer ortada bilmediğim için bir suç oluşmuşsa bu tabii benim için vebal haline gelir. Hayatım boyunca menfaat için eğilmedim. Açılış fotoğraflarında yer almamın bu kadar konuşulması galiba duruşu net bir sanatçının yıpratılmasına yönelik bir politikanın ürünü.

"BENİM DE YAPACAKLARIM VAR"

Kullanıldığınıza mı inanıyorsunuz?

Bütün güzel şeyler çirkinlerin malzemesi haline dönüştürülüyorsa tabii ki üzgün olursunuz. Ben bu oluşumdaki mekanizmanın önemli bir dişi miyim? Hayır. Suçlu olsaydım hem yasal hem de vicdani zeminde bunun karşılığını hiç tereddüt etmeden çekerdim. Önce şu ateşin düşmesi gerekiyor. Benim de yapacaklarım var. Gerekirse şikâyetçi olan insanların içinde yer alıp bu zeminin ne menem bir şey olduğunu anlatan açıklamalar yapacağım.

"İNSANLAR BENİ GÖRÜNCE SURATLARI DÜŞÜYOR"

Sizi tanıyanların tepkisi nasıl?

Tepki görmedim ama suratlarının düştüğünü söylemek mümkün. Şu an yaşamdan geri çekilmedim. Atıl durumda kalarak hayatta yaşanmaz, ben atıl durumda kalmam. Gerekirse arkadaşların tepkilerine de maruz kalırım, çıkar yüzleşirim. (Haberturk)

Çiftlik Bank mağduru dolandırıcılık sisteminin nasıl işlediğini Müge Anlı'ya anlattı

BİZE ULAŞIN