İstanbul'da yolcu otobüslerine coronavirüs denetimi

İstanbul'da jandarma ekiplerince, İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının yarıya indirilmesine ve araçlarda yolcuların güvenli mesafede oturmasına ilişkin genelgesinin uygulanmasına yönelik denetimlere başlandı.

İstanbul'da yolcu otobüslerine coronavirüs denetimi
Perşembe 26.03.2020 09:25
Güncelleme: Perşembe 26.03.2020 09:46
ABONE OL

İstanbul'da tam olarak Odayeri Gişeleri önünde bulunan bir bölüme kontrol noktası kuran İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şehirlerarası taşımacılık yapan yolcu otobüslerini durdurarak coronavirüse karşı denetim yaptı. Görevli personel tarafından sürücülerin ehliyetleri ve yolcu listeleri kontrol edildi. Ekipler, her araca ayrı ayrı binerek yapılan denetim ve coronavirüs, bulaş riski ve tehlikle alanları ile ilgili bilgiler verdi.

SEYAHAT BELGESİ OLMAYANLAR TESPİT EDİLDİ

Ayrıca bir otobüste bulunan 65 yaş üstü ve seyahat belgesi olmayan bir kadın yolcu da jandarma ekiplerince araçtan indirilerek gideceği yere götürüldü. Denetimlerin devam edeceği öğrenildi.

A HABER GÖRÜNTÜLEDİ: 65 YAŞ ÜSTÜ TEYZE İNDİRİLDİ

Jandarma corona virüsü denetiminde o yolcuları otobüslerden böyle indirdi | Video

A Haber'in canlı olarak görüntülediği uygulamada 65 yaş üstü teyzeler otobüslerden indirilip yasak konusunda uyarıldıktan sonra evlerine jandarma aracıyla götürüldü.