Babası Okutmadı 55 Yaşında Diploma Aldı

yazma kursunu başarıyla bitirerek diplomasını aldı.
Elazığ’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan okuma yazma kursları yeni mezunlarını verdi. Yeni mezun olanlar arasında bulunan 55 yaşındaki 3 çocuk annesi, 7 torun sahibi Suna Tan, diplomasını Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Müdürlüğü Daire Başkanı Feyzi Çiftçi’den aldı.
“DİPLOMA HASRETİ İÇİMDE HEP VARDI”
Vefat eden babasının “Kızım okuyup da ne yapacaksın, sevgiline mektup mu yazacaksın” diyerek, kendisini okula göndermediğini ifade eden Tan, “Ben de okumak istedim. Babam, erkek kardeşlerime çok emek verdi. Onlar da doğru okumadılar. Ben de kendimi yetiştirdim. Diploma hasreti hep içimde vardı. Diploma almak için de geldim kursa yazıldım. Diplomayı da hak ettik. Bundan sonra da devam edeceğim. Çünkü içim de heves var. İnşallah liseyi diplomasını da alacağım. Çünkü okumanın yaşı yok. Nereye kadar götürürse gideceğim” dedi.
“TORUNLARIMA BENİ ÖRNEK ALIP OKUYUN DİYORUM”
Kendisinin 55 yaşında olduğunu da belirten Tan, “İki oğlum bir kızım, 7 tane de torunum var. Onlara bakın beni örnek alın, okuyun diyorum. Onları daha ilerilerde görmek istiyorum. Ömrüm yettikçe ben de sizinle nereye kadar gelirse geleceğim diyorum. Okumak için çok hevesim var. İnşallah benim hevesim torunlarıma gençlere yansır. Gençliğimiz daha ileriye gitsin" diye konuştu.
“1 YILDA 336 KURSİYER OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ”
Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazim Atıcı ise kurslarla ilgili bilgi verdi. Atıcı, “Halk Eğitim Müdürlüğü olarak, sosyal, kültürel, mesleki ve teknik kurslar ile birlikte özellikle halkımızdan herhangi bir nedenle okuyamamış bireylerin eğitimine katkı sunmak amacı ile okuma yazma kurslarımız var. Okuma-yazma kursları birinci ve ikinci kademe olarak devam ediyor. Bu kurslara 15 ile 70 yaş aralığındaki vatandaşlar katılıyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılında birinci kademede 186, ikinci kademede 150 kursiyer olmak üzere toplam 336 kişi başarıyla kurslarımızı tamamladı. Bizim kurslarımızı tamamlayıp da açıktan orta okul, lise ve üniversiteye devam edenler var. Bunları gördükçe mutlu oluyoruz” dedi.

BİZE ULAŞIN