Uğurlu Konağı 1 milyon dolar yatırımla turizme kazandırıldı

Kastamonu'daki Uğurlu Konağı 3.5 yıllık restorasyon sonunda 1 milyon dolar yatırımla otele dönüştürüldü. 27 odalı otel Ekim'de açılacak

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 10.09.2009 ABONE OL
Kastamonu'da eski Türk konaklarından biri olan Uğurlu Konağı, Ekim ayından itibaren butik otel olarak hizmet verecek. Kastamonu Konak İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Gülsen Kırbaş, eski Türk mimarisini tüm güzelliğiyle gözler önüne seren Uğurlu Konağı'na, 3,5 yıldır süren restorasyon çalışmas sonunda 1 milyon dolara yakın yatırım yaptıklarını kaydetti. Ekim'de hizmete girecek olan otel 27 odadan oluşuyor. İlk butik otelinin 140 yıllık tarihi bir konak olan Toprakçılar Konağı olduğunu ifade eden Gülsen Kırbaş, 6 yıldır özel belgeli butik otel olarak işlettikleri konağa yoğun talebin olduğunu belirtti.

Yatırımcılar yarışa girdi
Kırbaş, Toprakçılar Konağı'na olan ilginin paralelinde, Uğurlu Konağını da restore ederek turizme kazandırdıklarını söyledi. 7 bin yıllık tarihe sahip olan kentin son birkaç yıldır kültür turlarının gözdesi olduğunu ifade eden Gülsen Kırbaş, şu an kentte, tarihi konakları restore ederek, turizme kazandırma yarışının olduğunu sözlerine ekledi.