Ataşehir ve Bahçeşehir yeni konutla durgunluğu yendi

Emlak piyasasında durgunluk projelerin krize rağmen durmadığı Ataşehir ve Bahçeşehir'de aşıldı. Her iki bölgede de yeni başlayan projeler hızla satıldı

Perşembe 12.11.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 11.11.2009
ABONE OL
Emlak piyasası yaklaşık bir yıllık durgunluk döneminin ardından hareketlenmeye başladı. Durgunluğa rağmen projelerine ara vermeyen inşaat şirketleri, kredi faizlerini düşüren bankalar ve fiyatların artık dip seviyeye ulaştığına inanan emlak alıcıları biraraya gelince kasım ayı itibariyle emlak ofisleri yeniden dolmaya başladı. Yeni projelerin yapıldığı hemen hemen tüm bölgeler emlakta satışların hareketlendiği bölgeler arasında geliyor. Ancak bu hareketlilikten diğerlerinden daha fazla nasibini alan yerler var ki bunların başında Ataşehir ve Bahçeşehir bölgeleri geliyor. Reality World Genel Müdürü Hilmi Işıkören Ataşehir ve Bahçeşehir'in hareketlilikten en fazla nasibini alan yerler olduğunu söyledi.

Kemerburgaz ve Zekeriyaköy'de yaprak bile kımıldamıyor
Ancak bu bölgelerdeki hareketliliğe rağmen satışlarda yaprağın bile kıpırdamadığı bazı bölgeler de bulunuyor. Bunların başında Kemerburgaz ve Zekeriyaköy bölgeleri geliyor. Işıkören, bu bölgelerdeki durgunluğun sebebinin realize olmayan ce hala çok yüksek seviyelerde olan konut fiyatlarından kaynaklandığını söylüyor. Işıkören, "Bu bölgelerde konut fiyatlarının hala çok yüksek olması nedeniyle alıcıların bu bölgeler konusunda geri duruşu söz konusu" diye konuştu.