Dündar, Incıty'i gençleştirip lüks-ekonomik Inlife'ı yarattı

Dündar İnşaat, Ataşehir'deki Incity projesinin yanında lüksü daha ekonomik fiyatlara sunacağı InLife projesine başladı. Projedeki daire fiyatları 275 bin ile 690 bin TL aralığında...

Perşembe 17.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 16.12.2009
ABONE OL
Dündar İnşaat, Ataşehir'de tamamladığı Incity projesinin hemen yanında daha genç ve modern bir projeye başladı. InLife adı verilen proje Incity ile aynı konspette olacak. Tek fark ise daha küçük daire seenekleri ve ekonomik fiyatlar ile daha genç yaş grubunu hedefleyecek olması. Dündar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Dündar, InLife projesinin 30-45 arası yaş grubunu hedefleyeceğini ve 1+1 ile 3+1 arasında değişen daire seçeneklerinden oluşacağını söyledi. Incity projesi ise 4+1 ve 5+1'lerin de olduğu büyük ve lüks daireler ile loftlardan oluşuyordu. InLife projesindeki daireler 70 ile 178 arasında değişen seçeneklerden oluşacak. Projeyi Incity projesinin daha genç ve modern hali olarak tanımlayan Dündar, projenin 6 blokta 254 daireden oluşacağını ve 2011 yılında tamamlanacağını söyledi. InLife projesindeki 70 metrekare 1+1 daireler 275 bin TL, 125 metrekare daireler 490 bin TL, 178 metrekare daireler ise 690 bin TL fiyatlarla satılacak. Satışına 2010 Ocak ayından itibaren başlanacak projedeki ortalam metrekare fiyatları 2 bin 600 TL olacak. Dündar projenin yatırım bedelinin 80 milyon dolar olduğunu da açıkladı.

Erenköy'de tasarım apartman
Ataşehir'de kalan son arazilerden birinde InLife projesini hayata geçirdiklerini kaydeden Dündar, projeye başlamak için krizin geçmesini beklediklerini ve kendilerine gelen talepler doğrultusunda inşaata başladıklarını söyledi. Dündar, "2009'un başında bu projeye başlamayı düşünüyorduk. Ortalığın durulmasını bekledik. Şimdi krizin geçtiğini düşünüyoruz" diye konuştu. Dündar , projeyi sadece küçük bir gruba tanıttıklarını kaydederek "Sadece ufak bir talebe açmamıza rağmen o kadar çok istek geldi ki demek ki satılacak dedik" diye konuştu. Dündar, Inlife projesi dışında Erenköy'de Tago Mimarlık ile birlikte 40 dairelik butik bir apartman projesi yapacaklarını kaydetti. Dündar, projenin tasarımımına önem vereceklerini ve yüksek metrekare fiyatlarından satışa sunulacağını kaydetti. Ancak 2010'da başlayacak butik proje için konseptin tam olarak belirlenmesinin ardından metrekare fiyatına karar vereceklerini söyledi.