Yeni yıla cepte beş projeyle giriyor

Bu yıl kendi arsalarında gerçekleştireceği projelere ağırlık verecek Teknik Yapı bu projelerin 3'ünü Kartal'da 2'sini ise Ataşehir'de gerçekleştirmeyi planlıyor

Perşembe 31.12.2009
Son Güncelleme: Çarşamba 30.12.2009
ABONE OL
Gerek küresel krizin etkileri gerekse iç durgunluk nedeniyle 2009'da gayrimenkul sektöründe genel bir durgunluk yaşandığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 2010 projelerinin Teknik Yapı'ya ait arsalar üzerinde yükseleceğini söyledi. 2010'da 5 yeni proje gerçekleştireceklerini açıklayan Durbakayım "Bunların 3'ü Kartal, 2'si ise Ataşehir'de olacak" dedi. Durbakayım Aralık 2009'da TOKİ'nin gerçekleştirdiği ihaleye girerek Ataşehir'de toplam büyüklüğü 23 bin 500 metrekare olan iki arsa aldıklarını hatırlatarak, "Ataşehir'de yine iki ayrı proje sunacağız. Ancak bu kez kendi arsamızda tek başına hareket etmenin verdiği avantajı daha iyi kullanarak, daha ekonomik konutlar inşa edeceğiz" diye konuştu.

Küçük konseptli projelere yöneliyor
Durbakayım, 2010 yılında gerçekleştirilecek projelerde öne çıkacak konseptin küçük, çok amaçlı, prim potansiyeline bağlı olarak kazançlı ve ekonomik daireler olacağına dikkat çekti.

'Durgunluk bıçak gibi kesilmedi'
Durgunluğun bıçak gibi kesilmese de satışları önemli oranda etkilediğini söyleyen Durbakayım 2009 Ocak'ta Upcity, Ağustos'ta ise Uptwins projelerinin satışa çıktığı ilk ay % 30'unun hızı bir şekide satıldığını hatırlattı.