Çamlıca ve Bayrampaşa'da gözünü yükseğe dikti

2009'un son çeyreğinde 300 milyon dolarlık AdaPark projesini satışa sunan Sur Yapı, 2010'da hız kesmeden yeni projeler için kolları sıvadı. Şirket, Nisan'da Çamlıca'da bin 550 konut, Mayıs'ta Kağıthane Outlet AVM, yılın son çeyreğinde ise Bayrampaşa AVM ve konut projelerine start verecek

Sur Yapı 2010 yılındaki ilk projesini Çamlıca'nın Ümraniye'ye bakan eteklerinde yer alan 123 bin ve 32 bin metrekarelik iki bitişik parsel üzerinde gerçekleştirecek. Şirket, Şile Çekmeköy yolunun ayırdığı parsellerden büyük olanının üzerinde toplam bin 500 konutluk bir proje hayata geçirecek. Yaklaşık 150 metre yüksekliğinde 40'ar katlı ikiz residence kulesi ve 6 ila 13 kat arasında değişen bahçe katlı yatay konut bloklarından oluşacak projede, dairelerin metrekare fiyatları 5 bin ile 6 bin TL arasında değişecek.

550 milyon dolar satış geliri hedefliyor
Parsellerden küçük olanın üzerinde ise 25-30 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip bir alışveriş merkezi ile bir ticari ofis bloğu inşa edilecek. Sur Yapı projenin bütününden yaklaşık 550 milyon dolarlık bir satış geliri hedefliyor.Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Çamlıca Ümraniye eteklerinde yer alan arsanın şehir merkezinde bulunması ve büyüklüğüyle büyük önem taşıdığını belirterek, bu arazi üzerinde İstanbul genelinde konut geliştiricileri için örnek bir projeyi hayata geçirmek hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

'Örnek teşkil edecek'
Projenin mimari konsepti için bir İtalyan, iki Avrupalı ve dört de yerli mimarlik ofisinin projeler hazırladığını dile getiren Elmas, "Yerli mimarlarımızın Avrupalılardan geri kalır bir tarafları yok. Biz de değerlendirmemizi yaparak mimar Bünyamin Derman'ın hazırladığı avan projede seçimimizi yaptık. Çamlıca projesi İstanbul ölçeğinde tüm gayrimenkul geliştiricilerine örnek teşkil edecek bir proje olacağını düşünüyorum" diye konuştu.Proje arazisinin İstanbul'daki korulardan daha büyük olduğuna dikkat çen Elmas, arazinin büyüklüğünü "Emirgan Korusu aşağı yukarı bu arazi büyüklüğünde,Yıldız Parkı arazimizden biraz daha büyük, Fethi Paşa Korusu, Mihrabad Korusu ise bu projenin yapılacağı araziden daha küçük alanlar" şeklinde açıkladı. Çamlıca projesinde olabildiğince yeşil alanları fazla tutacaklarını anlatan Elmas, projeyi ikiz residence kulesi ve buna paralel kat bahçeli yatay konut blokları olarak projelendirdiklerini de sözlerine ekledi.

360 derece İstanbul manzarası
Elmas, Çamlıca projesi arazisinin kuzeygüney istikametinde uzandığına değinerek, doğu yönünde Şile ormanlarının, Güneyde, Adalar ve Marmara manzarasının, kuzeyde ise Beşiktaş-Maslak hattınca uzanan Boğaz hattı silüetinin bulunduğunu ifade etti. Elmas "40 katlı ikiz rezidans kulesi bir taraftan Marmara'ya diğer taraftan İstanbul silüetine bakacak. Kulelerin yüksekliği yaklaşık 150 metre olacak. Yaklaşık 30-35 bin metrekarelik kapalı alanı olacak kulelerde yaklaşık 400 residence dairesinin yer alması planlanıyor" dedi.

Metrekaresi 5-6 bin TL olacak
550 milyon dolar satış geliri hedefleniyor. Toplam 1500 konuttan oluşuyor. 150 metre lik 40 katlı ikiz rezidans bulunuyor. 6 ile 13 kat arası yatay konut blokları bulunacak. metrekare fiyati 5 bin 6 bin TL arasında değişecek.

BİZE ULAŞIN