Ağaoğlu, Ayazağa'da 'ezber bozacak' proje için imzayı attı

Emlak GYO tarafından ihale edilen Ayazağa'daki dev arazi için Ağaoğlu İnşaat ile sözleşme imzalandı. Ağaoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 2011'de 'ezber bozacak' bir projeye başlamayı hedeflediklerini söyledi

Çarşamba 16.12.2010
ABONE OL
İstanbul Maslak'taki 241 bin 945 metrekarelik arazi için Emlak Konut GYO tarafından 29 Eylül 2010 tarihinde son oturumu yapılan ve açık artırmayla gerçekleştirilen ihalede, 3 milyar 250 milyon lira hasılat taahhüt eden Ağaoğlu, projenin peşinatını ödeyerek Emlak Konut GYO ile anlaşma imzaladı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ve Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan'ın katıldığı imza töreninde, finansmanı Vakıfbank tarafından sağlanan 173 milyon 62 bin 500 liralık peşinatın çeki Ağaoğlu tarafından Emlak Konut GYO'ya sunuldu. İhalede oluşan rakamlara göre 3 milyar 250 milyon liralık toplam gelir ve gelirden Emlak Konut GYO'ya yüzde 35.5 idare payı ödeme taahhüdü veren Ağaoğlu, projeden yaklaşık 4,5 milyar lira gelir bekliyor. Türkiye'de hasılat paylaşımı usulüne göre yapılan gayrimenkul projeleri arasındaki 'en büyük' proje olacak Ayazağa projesi için Ağaoğlu, bugüne kadar benzeri yapılmamış bir karma proje hazırlayacaklarını söyledi.

'Bu projeyle ezber bozacağız'
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmada, bu projenin Cumhuriyet tarihinin parasal yönden en büyük projelerinden birisi olduğunu belirtti. Türkiye'de My konsepti ile nitelikli konutu ilk başlatan firmalardan biri olduklarını ve Türkiye'de konut sektörünün gelişimine büyük katkı sunduklarını ifade ederek, "Bütün ezberleri burada bozacağız. Mevcut bilinen konseptlerin dışına çıkıp, İstanbul'a dünya çapında bir proje yapmayı hedefliyoruz. Burada 24 saat yaşayan bir proje yapacağız" dedi.