Akşan Yapı, 5 bin çevreci konut üretecek

Akşan Yapı hafif çelik yapı sistemiyle 2015 yılına kadar 5 bin konut üretmeyi hedefliyor. 555 konutluk 35. Sokak projesine İzmir'de start veren şirket, 140 bin TL'den başlayan fiyatlarla daire satacak

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 30.12.2010 ABONE OL
Hafif çelik yapı sistemleriyle depreme dayanıklı ve çevreci konut, otel, hastane ve okul gibi yaşam alanları inşa eden Akşan Yapı, aynı sistemle 2015 yılına kadar 5 bin ev yapmayı planlıyor. Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, "İzmir de yapımı devam eden 35. Sokak projesinin yanı sıra Ankara ve Antalya'da yeni konut projelerine başlıyoruz. Yurtdışında ise Libya, İran ve Irak'ta çalışmalarımız sürüyor" dedi. Akşan Yapı'nın ilk projesi 555 konutluk 35. Sokak İzmir' de satışa sunuldu. 221 konutluk Ankara projesi ve 370 konutluk Antalya projesi takip edecek. 35. Sokak, İzmir'in yeni konut bölgesi olarak kabul edilen Karşıyaka çıkışı Ulukent' te inşa ediliyor. 130 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan 35. Sokak, 200 milyon lira büyüklüğünde. Projede daire fiyatları 140 bin TL'den başlıyor.

2 BİN KİŞİ YAŞAYACAK
2 kilometrelik tek bir sokak üzerine yerleştirilmiş, altı tipte 555 konuttan oluşan 35. Sokak hakkında da bilgi veren Şimşek " 35. Sokak, 200 milyon lira büyüklüğünde. Projede, bahçeli, müstakil evleri, tek bir sokak üzerinde düşünerek, sosyal yönden zengin bir hayat yaratmayı amaçladık ve dörtte üçünü yeşil alana ayırdık. 35. Sokak, kıvrılarak uzanan 2 kilometrelik tek bir sokak üzerine yerleştirilmiş, 2 bin kişilik bir nüfusun yaşayacağı bahçeli evlerden oluşuyor" dedi. Şimşek projenin yapı dalında '2010 Ulusal mimarlık Ödülü'nü alan Yüksek Mimer Mehmet Kütükçüoğlu imzasını taşıdığını kaydetti.

ANADOLU PAKET EVLE TANIŞACAK
ABD'de çok yaygın olan paket ev ya da hazır ev sistemini Akşan olarak, Anadolu'ya yaymayı hedeflediklerini amlatan Şimşek, "ABD'de her yıl milyonlarca adet hazır ev satılıyor. Türkiye'de de bu sistemi yerleştirmek istiyoruz. Çelik yapı sistemi üreticileri olarak Türkiye'deki konut pazarının yüzde 10'unu hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU