Ofisleri doğa ve iş yaşamını buluşturuyor

Zincirlikuyu'da uluslararası nitelikli A sınıfı bina kriterlerine göre inşa edilen "İstanbloom Ofisleri" konforlu bir iş ortamı sunuyor. Ofis alanlarının proje geliştirme danışmanlığı Propin Property Investment Consultancy tarafından yapılıyor

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 30.12.2010 ABONE OL
Beşiktaş eski yönetici Fikret Orman'ın şirketi Esin Yapı'nın ofis ve konuttan oluşan toplam 46 katlı karma projesi İstanbloom, konumu sayesinde hem şehir merkeziyle hem de yeşil alanlarla iç içe olma avantajı sağlıyor. 14 bin 760 metrekare arsa üzerinde yükselen projenin 5 bin 600 metrekaresi yeşil alanlardan oluşuyor. 9 bin 700 metrekare olan ve geniş metrekarelere yayılan ofis yerleşimleriyle proje hem modüler hem de yekpare ofis alanları kurgulama imkanına sahip. Tek katta 93 metrekareden 9 bin 700 metrekareye kadar alan kiralanabiliyor. İstanbloom Ofisleri'nin iki köprü bağlantısı arasındaki konumu, toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde oluşu zamanı verimli kullanmaya olanak tanıyor. İstanbloom Ofisleri ulaşım konusundaki artılarının yanı sıra sosyal imkanları ile de farklılaşıyor. Projede ofis alanlarına ek olarak yemekhane, kafe, manav, bakkal, çiçekçi, şarküteri, mini market, kuru temizleme, lostra solonu, kurye merkezi, kuaför, terzi gibi farklı servislerin sağlanacağı alanlar da iş hayatına sosyal imkanlar katıyor.

165 KONUT VAR
Zincirlikuyuda arsa maliyetiyle birlikte toplam 150 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek 150 metre yüksekliğinde İstanbloom projesinde ayrıca 165 konut bulunuyor. Projede 108 metrekare ile 306 metrekare arasında değişen 1+1'den 4+1'e kadar farklı tipteki dairelerin ortalama metrekare satış fiyatı 7 bin dolar olarak açıklandı. İstanbloom projesi DB Mimarlık'ın kurucusu Bünyamin Derman'ın imzasını taşırken, projenin tüm iç tasarımlarını ise Geomim'in kurucusu Mahmut Anlar gerçekleştirdi.

İKİ BUÇUK YILDA TAMAMLANACAK
İstanbloom projesinin emlak danışmanlığı ve satışlarından sorumlu Epos Gayrimenkul yöneticisi Neşecan Çekici de, İstanbuloom'da konutların ortalama metrekare satış fiyatının 7 bin dolar olduğunu kaydetti. Projede yabancılar da dahil olmak üzere çok çeşitli kesimleri hedeflediklerini belirten Çekici, "Projede solo yaşamı tercih edenlerin yanı sıra uzun dönem yaşam vaadeden dairlerimiz de var" dedi. Artık bir satış ofisi açamanın satış için yeterli olmadığına değinen Çekici, inovatif satı stratejileri ve yöntemleriyle tüketiciyle buluşacakları bilgisini verdi. Projenin yaklaşık iki buçuk yılda tamamlanması hedefleniyor. LEED kriterleriyle inşa edilerek, yapı ve doğanın entegrasyonunun sağlandığı projede ofis katları pazarlama çalışmaları Propin Property Investment Consultancy tarafından devam ettiriliyor.

BUGÜN NELER OLDU