Nev İstanbul'da 60 aya sıfır faiz

İlk konut projesi Nev İstanbul'u 15 Ekim'de satışa sunan MOM Yapı, farklı ödeme alternatifleriyle satışlara devam ederken, bir yandan da yeni projelere hazırlanıyor

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 29.12.2011 ABONE OL
Avrupa Holding şirketlerinden MOM Yapı, İstanbul'un gözde gelişim bölgeleri arasında yer alan Çekmeköy'de konut sektöründeki ilk projesi Nev İstanbul'u inşa ediyor. İnşaatının yüzde 80'i tamamlanan ve 15 Ekim'de satışlarına başlanan Nev İstanbul'da büyüklükleri 65 ila 222 metrekare arasında değişen 229 adet daire yer alıyor. Projedeki dairelerin ortalama metrekare fiyatı 3 bin TL olurken ev fiyatları ise 191 bin 900 TL'den başlıyor. Projede peşin ve banka kredili ödemelerde indirim avantajı sunulmasının yanı sıra 60 aya kadar 0 faizle vade imkânı da sunuluyor.

191 BİN 900 TL'DEN BAŞLIYOR
MOM Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Balcı, Nev İstanbul'un ilk konut projeleri olduğunu hatırlatarak, "Yapımına 2010 yılının ilk çeyreğinde başladığımız Nev İstanbul, 239 daireden oluşuyor. Projeyi 2012 Haziran ayında tamamlamayı hedefliyoruz. Çekmeköy Bölgesi'nde kolay ulaşılabilen bir konumda bulunan Nev İstanbul, sakinlerine kaliteli ve güvenli bir yaşamın tüm olanaklarının bir arada bulunduğu bir yaşam alanı sunmaya hazırlanmaktadır" diye konuştu. Nev İstanbul'un marka dekorasyonlu, buzdolabı hariç tüm mutfak eşyaları ile birlikte teslim edileceğini vurgulayan Balcı, "Dairelerinde yaşayacakların yapmaları gereken tek şey hareketli mobilyalarını taşımak olacak. Nev İstanbul'da yer alan dairelerin satışına projenin başlangıç aşamasında değil, tamamlanmasına kısa bir süre kala başlanacak . Bu da şirketimizin finansal gücünün önemli bir kanıtı" diye konuştu.

İKİNCİ PROJE SANCAKTEPE'DE
Balcı, NEV İstanbul'un ardından başlayacakları ikinci projenin Sancaktepe ya da Kartal'daki kendi arazileri üzerinde projelendirileceğini belirterek, bu yeni projenin yatırım maliyetinin yaklaşık 60 milyon TL olacağını söyledi. Emlak sektöründeki yatırımlarının hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Balcı, "Emlak sektörü yalnızca Avrupa Holding'in değil Türkiye'nin de lokomotif sektörlerinden biri. Önümüzdeki yıllarda da sektörün yükselişini devam ettireceğini düşünüyoruz" dedi.


BUGÜN NELER OLDU