Pendik'te 199 bin TL'ye ofis

Varyap, 100 milyon TL'lik yatırımla geleceğin iş ve finans vadisi Pendik'de Varyap Plaza projesine start verdi. Projede ofis fiyatları lansmana özel 199 bin TL'den başlıyor

  1. Haberler
  2. Emlak
Çarşamba 29.12.2011 ABONE OL
Ataşehir'deki Varyap Meridian projesiyle 2010 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde 'Dünya'nın En İyi Mimari Projesi' ödülünü alan Varyap, Pendik'te Varyap Plaza projesine start verdi. Anadolu Yakası'nın ilk yatay A sınıfı ofis projesi olma özelliği taşıyan Varyap Plaza, 100 milyon TL'lik yatırımla hayata geçecek.Dokuz kattan oluşacak ve 49 ile 3 bin 590 metrekare arasında değişen 123 ofisin bulunacağı projede ofis fiyatları 199 bin TL'den başlıyor. Ortalama KDV dahil metrekare satış fiyatı 2 bin 950 TL olan projede, lansmana özel fiyatlar 37 ofis ile sınırlı olacak. Sonrasında fiyatlara yüzde 30 zam yapılması planlanıyor. Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, ekonomide yaşanan canlanma ve doğrudan yabancı yatırımcıların yönünü Türkiye'ye çevirmesi ile ofis ihtiyacının arttığını söyledi. Varlıbaş, "AVM pazarı doygunluk noktasına gelirken, ofis pazarı istikrarlı gelişmesini sürdürüyor. Anadolu Yakası'nda yeni iş alanlarının artışına bağlı olarak da A sınıfı ofise olan talep artışı sürecektir" dedi.

'OFİS YATIRIMI KONUTTAN DAHA KâRLI'
İstanbul'da, ofis arzının, talebi karşılayamadığına işaret eden Varlıbaş, ofis yatırımlarının, alıcılar için son dönemlerin en kârlı yatırımlarından biri olduğunu belirtti. "Bankaların operasyon merkezlerini taşıdığı bu bölgede doktor ve avukat gibi iş gruplarının ofis talebi de artıyor" diyen Varlıbaş, İstanbul'un, 1 milyon 810 bin 570 metrekarelik modern ofis alanına sahip bulunduğunu, 2011'in ikinci çeyreğinde ofis binası için alınan yapı kullanma izin belgelerinin sayısının ise 1.07 milyon ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını hatırlattı.

'YEŞİL BİNA KONSEPTİNE DEVAM EDECEĞİZ'
Varyap İnşaat olarak bütün projelerinde olduğu gibi Varyap Plaza projesinde de "Yeşil Bina" kriterlerini yerine getirerek, bölgedeki ilk yeşil bina ofis yatırımını hayata geçirdiklerini anlatan Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş, "Varyap Plaza, İngiliz Yeşil Bina Değerlendirme Sistemi BREEAM'den alınacak sertifikayla; bina yönetimi, sağlık ve iyi hal, enerji, ulaşım, su, malzeme, atıklar, arazi kullanımı, ekoloji ile kirlilik gibi kriterler göz önüne alınarak çevreyle uyumlu olarak tasarlandı" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU