Symbol İstanbul'la kente değer katacak

Esenyurt'ta, bin 242 rezidans ve 510 ofisten oluşan Symbol İstanbul'u yapacak olan Karden İnşat , projeyle yabancıların ilgi odağı İstanbul'a değer katmayı hedefliyor

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin yabancı yatırımların gözdesi olduğuna işaret eden Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, "İstanbul'un nitelikli, sembol yapılara ihtiyacı var. Bizde buradan hareketle, yaşadığımız şehre değer katmak için Symbol İstanbul projesini geliştirdik" dedi. Symbol İstanbul projesi için 150 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını anlatan Karadeniz, projenin inşa süresi boyunca 500 kişiye, tamamlandıktan sonra ise ofis ve alışveriş merkezinde 2 bin kişiye istihdam sağlayacağını kaydetti.

85 bin TL'den başlıyor
Karden Proje Geliştirme ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Buvan ise Esenyurt'ta yükselecek Symbol İstanbul projesinin iş ve yaşam alanlarını bir arada sunan, üç ayrı bloktan oluşan ve bin 242 rezidansa, 510 ofise ve 48 mağazaya ev sahipliği yapacak karma bir proje olduğunu anlattı.Öncelikle ilk etapta rezidansları satışa sundukları bilgisini veren Buvan, ilk etapta metrekare satış fiyatlarının bin 700 TL'den başladığını kaydetti. Buvan, bu rakamın bir süre sonra 3 bin TL'lere, teslimde ise 5 bin TL'lere çıkacağını öngördüklerini belirterek, son 5 kattaki rezidansların ise metrekaresi 10 bin TL'den daha sonra satışa çıkartılacağını açıkladı. Projedeki daire fiyatları hakkında da bilgi veren Buvan, stüdyo dairelerin 85 bin TL, 1+1 dairelerin 138 bin TL, 2+1 dairelerin 179 bin TL ve 3+1 dairelerin 272 bin TL'den satıldığını kaydetti.

Avrupa ve Ortadoğu'dan talep
Symbol İstanbul'un henüz satışa çıkmadan talep görmeye başladığına dikkat çeken Buvan, "600'e yakın kesin talep aldık. Bunları değerlendirmeye başlıyoruz" dedi. Yalnızca yerli yatırımcıların değil, yabancı yatırımcıların da projeye büyük ilgi gösterdiğini belirten Buvan, Almanya, Fransa ve Ortadoğu pazarından yatırımcılarla görüştüklerini kaydetti. Buvan, "Satış ofisimiz bir hafta önce açıldı. Projemizin konumu dolayısıyla yatırımcıların dikkatini çekiyoruz" diye konuştu. Proje mimarisini ise Çamoğlu Mimarlık yapıyor.

BİZE ULAŞIN