Konutta serinleten fırsatlar

Yaz mevsimiyle birlikte konut satışlarındaki durgunluğu aşmaya çalışan şirketler İstanbul'da kalanlar için özel fırsatlar hazırladı. Projelerde kalan son daireler faiz avantajlarının yanı sıra yüzde 15'i bulan indirimlerle satılıyor. Şirketlerin 'serinleten' yaz fırsatları ev almak isteyenleri hedefliyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte herkes soluğu tatilde aldı. Birçok kişi tatil için İstanbul'u terk etti. Kalanlara ise uygun koşullara ev sahibi olma fırsatı doğdu. Şirketler hem teslim ettikleri projelerde kalan son daireleri satmak hem de ev sahibi olmak isteyenleri bu sıcak günlerde uygun avantajlardan yararlandırmak için özel kampanyalar hazırladı. Kampanyalarda faiz oranlarını piyasa koşullarının çok altında tutanların yanı sıra peşin ödemede indirim yapan şirketler de bulunuyor. Bazı şirketler ise elde kalan son daireleri ev sahipleriyle buluşturmak için yüzde 15'e varan özel yaz indirimleri uyguluyor.

SINIRLI SAYIDA DAİREDE GEÇERLİ
Bazı lüks projelerde ise fiyat avantajı KDV indirimi ile sağlanıyor. Lüks projelerde büyük yük oluşturan KDV'nin yarısını karşılayan şirketler de bulunuyor. Kampanyaların ortak noktası ise yaz aylarında geçerli olmaları. Bu arada kampanyalar projelerde kalan sınırlı sayıda daire için uygulanacağından çabuk tükenmesi gibi bir risk de bulunuyor. Bu nedenle şirketler avantajlardan yararlanmak isteyenleri ellerini çabuk tutmaları konusunda uyarıyor. Bir başka önemli nokta ise eylül ayıyla birlikte yeni proje lansmanlarına hazırlanacak olan şirketlerin fiyatları artıracak olması. Yeni projelerde yeni fiyatlar uygulanacağından yaz kampanyaları bu yılın son fırsatları olması açısından da önem taşıyor.

Florya'da 60 aya 0.98 faiz
Avrupa Konutları'nın Florya'da hayata geçirdiği Avrupa Konakları Florya Projesi'nde, kalan 15 daire için özel faiz uygulanıyor. Daire sahibi olmak isteyenler, 12-60 ay vade için yüzde 0.98, 61-120 ay için yüzde 1.01 faizden yararlanabiliyor. 8 blokta 80 daireden oluşan projede erken teslimat geleneğini bozmayan grup bir yıl içinde projeyi tamamlayarak, teslimatları gerçekleştirdi. Projede 215 metrekare bahçe katı 4+1 daireler 1 milyon 740 bin TL ile 1 milyon 820 bin TL, 235 metrekare ara kat 4+1 daireler 1 milyon 970 bin TL ile 2 milyon 200 bin TL, 405 metrekare çatı katı 5+2 dublex daireler 3 milyon 330 bin TL ile 3 milyon 490 bin TL arasında değişiyor.


BİZE ULAŞIN