Vitra Avrupa'nın ilk 3'üne göz dikti

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, gözünü Avrupa'nın zirvesine dikti. Grup, kısa süre içinde Avrupa'nın ilk üç markası arasına girmeyi hedefliyor

  • Emlak
  • Çarşamba 05.07.2012
Bünyesinde VitrA, Artema, Engers, Villeroy&Boch, Burgbad ve İntema Mutfak gibi dünyaca ünlü markaları barındıran Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu gözünü Avrupa'nın zirvesine dikti. Şu anda Avrupa'nın en büyük 5 yapı ürünleri şirketinden biri olduklarını belirten Banyo Grubu Başkan Yardımcısı Atalay Gümrah, "Hedefimiz kısa sürede ilk üç marka arasında girmek" dedi. Bu hedefe ulaşmak için Ar-Ge yatırımlarına ağırlık vereceklerini belirten Atalay Gümrah, Bozüyük'e kurdukları İnovasyon Merkezi'nde yerli ve yabancı tasarımcılarla çalıştıklarını ve dünya çapında sektörün ilklerine imza attıklarını ifade etti. Üç yıl önce toplam cironun yüzde 13'ü yeni geliştirilen ürünlerden elde edilirken bu oranın geçen yıl yüzde 29'a çıktığını anlatan Gümrah sözlerini şöyle sürdürdü: "Hedefimiz bu oranın yüzde 30'un altına inmemesi. Burada 5 bin metrekarelik alanda 75 Ar-Ge uzmanıyla çalışıyoruz. Bu sektörde dünya çapında tek çatı altında gerçekleşen en yüksek üretim miktarı.

10 ülkede 20 satış örgütü
4 ülkedeki 15 fabrikada 6 bin 500 çalışanı olan grup, 10 ülkedeki 20 satış örgütüyle ürünlerini dünya çapına satıyor. Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'nun 2011 yılı toplam cirosu 600 milyon lira. Bunun 490 milyon lirası banyo grubundan geliyor. Grup, Bozüyük'te ise yılda 5 milyon adet seramik sağlık gereçleri üretimi gerçekleştiriyor.

BİZE ULAŞIN