Ev mobilyaları tasarımcısını arıyor!

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin bu yıl 8.'sini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda birinci olan 3 bin lira ve tasarım tescili ödülünün sahibi olacak

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin bu yıl 8'incisini düzenlendiği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, genç yeteneklerini arıyor. Yarışmaya; Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Mobilya & Dekorasyon bölümlerinden 2. , 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri katılabilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerin; yarışma başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar, üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Mobilya & Dekorasyon bölüm öğrencisi olduklarını belgelemeleri gerekiyor.

20 Temmuz son başvuru günü
Yarışma kategorileri şöyle: Oturma - dinlenme (Oturma grubu, koltuk, kanepe, dinlenme kanepeleri vb.), Depolama, koruma, düzenleme (Yemek odasında bulunan mobilyalar) Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi (Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb.) Uyuma (Yatak odasında bulunan mobilyalar) Genç mobilya (Genç odasında bulunan mobilyalar), Engelliler için Ev Mobilyası Kategorisi. Katılımcılar yarışmaya MOSDER web sayfasından temin edecekleri "Başvuru Formu"nu doldurarak katılabilecek. Yarışmaya katılacak öğrencilerin tasarımlarını, 20 Temmuz saat 16.00'ya kadar MOSDER yarışma sekreterliğine ulaştırmaları gerekiyor. Yarışmanın 1. aşaması sonucu ilk 18 finalist, 3000'er TL ve katılım sertifikası ile ödüllendirilecek. Ardından kasım 2012'de gerçekleşecek, ikinici aşamada ise İstanbul Mobilya Sanayicileri Derneği üyesi firmalar, finalistlerin tasarımlarını geliştirmek üzere tasarımların sahipleri ile ortaklaşa çalışma yapacak. Prototipi yapılan finalist projelerden her kategoride birinci seçilen tasarımlar yarışmacının adı da belirtilerek IMOB 2012 İstanbul Mobilya Fuarında MOSDER tarafından veya prototipi yapan firmalar tarafından kendi stantlarında sergilenecek. Ayrıca ilk 18 'e giren finalistlerin tasarımları; Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nin yarışmacılara hediyesi olarak, "Adres Patent" firması tarafından ücretsiz "Tasarım Tescili" ile onaylatılacak. İkinci aşama sonucunda her kategoride birinci seçilen tasarımların sahiplerine ek olarak 3000'er TL para ödülü verilecek.

BİZE ULAŞIN