Eski un fabrikası loft oldu

Özdilek Grubu, ilk konut yatırımını Eskişehir'de yaptı. Şehirdeki eski un fabrikasını 73 konutluk loft projesine dönüştüren grup, 223 bin ile 404 bin TL aralığında daire satacak

Eskişehir'in en eski sanayi tesislerinden eski un fabrikası Özdilek Grubu tarafından şehrin lüks konut projelerinden birine dönüştürüldü. Eskişehir'deki kentsel dönüşüm kapsamında atıl durumdaki sanayi tesisin konuta çevrilmesine karar verilmesiyle birlikte Özdilek Grubu arsayı satın alarak Eskişehir Loft Projesi adıyla ilk konut projesine başladı. Tarihi dokusu korunarak modernize edilen yapının Eskişehir'in en lüks konut projelerinden biri olması bekleniyor.

16 milyon TL'ye mal oldu
Porçuk Çayı'na yürüme mesafesinde olan proje arsa payı hariç 16 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek. AVM ve spa merkezinin yanı sıra projede her daireye iki kapalı, iki açık otopark yeri ve bir depo alanı sunuluyor. Projedeki konutların fiyatı 223 bin TL ile 404 bin TL aralığında değişiyor. Fabrikanın hemen yanında bulunan iki katlı yönetim binası ise müze kafeye dönüştürüldü. Fabrikanın eski halinin fotoğraflarla anlatıldığı müze kafe, 73 konutluk projenin sosyal alanlarından biri olarak tasarlandı. Projede yer alacak spa merkezi ise sıfırdan bir bina olarak projeye eklendi. Eski binadan yeni binaya açılan geçiş yolu ile tarihi ve modern yapılar birleştirilmiş oldu.

Modern havayı pekiştirecek
Özdilek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, "Loft Projesi ile fabrika ve endüstriyel yapıların yoğunlukta olduğu Tepebaşı bölgesi günümüzde modern Eskişehir'in Avrupai ve entelektüel havasına uygun modern bir bölgeye dönüştü. Aynı zamanda bir üniversite kenti de olan Eskişehir, Loft projesi ile sahip olduğu modern havayı pekiştirecek" diye konuştu.


BİZE ULAŞIN