Mobilyada metamorfoz dönemi

Konut ve ofis mobilyaları metamorfoza uğradı. Bu yıl 60'ıncı yılını kutlayan İtalyan mobilya devi Moroso, Metamorphosis koleksiyonuyla mobilyada ezberleri bozan bir seri hazırladı. Yeni seri konfor ve aykırı tasarımıyla dikkat çekiyor

Bu yıl 60'ıncı yılını kutlayan İtalyan mobilya devi Moroso'nun İstanbul'daki tek temsilcisi olan HAAZ, kutlamaya özel hazırlanan koleksiyonu Nişantaşı'nda sergiliyor. Tasarım düşkünleri için hazırlanan ve kasımda satışa sunulacak yeni koleksiyon nisandan bu yana "Metamorphosis' isimli bir sergi ve etkinlikle tüm dünyada tanıtıldı. Yenilikçi ve keyifli tasarımlarla dikkat çeken yeni koleksiyon rahatlıkları ve canlı renkleriyle ön planda. Patricia Urquiola tasarımlarıyla dikkat çeken koleksiyonda bugüne kadar tasarlanan en rahat oturma gruplarından biri olan 'M.a.s.s.a.s' serisi ön plana çıkıyor. Modüler koltuk sistemi, tek kişilik koltuk ve yan sehpadan oluşan koleksiyonun yanı sıra tasarımcı Alfredo Heaumberli'nin de özel tasarımları bulunuyor. Son yılların gözde Japon tasarımcısı Nendo'nun yenilikçi oturma grubu serisi 'Zabuton', Doshi & Jonathan Levien tasarımı 'Chandigarh' serisi ve Sebastien Herkner'in rengarenk 'Coat' koleksiyonu da çok konuşulan tasarımlar arasında yerlerini alıyor.

Şubat 2013'te kitabı da çıkacak
1952 yılından bu yana İtalya'nın Udine şehrinde çevre duyarlılığını temel alarak mobilyalar üreten Moroso, dünyanın en tanınmış tasarımcılarından Ron Arad, Patricia Urquiola, Ross Lovegrove, Konstantin Grcic, Alfredo Haberli, Marcel Wanders, Tokujin Yoshioka, Nendo ve Ayşe Birsel gibi isimlerle çalışıyor. Marka, tüketicinin yaşam stilini, ihtiyaçlarını ve alanları efektif kullanma biçimini dikkate almasıyla tanınıyor. Markanın yaratıcısının kızı ve aynı zamanda Moroso'nun kreatif direktörü Patrizia Moroso ve tasarım direktörü Patricia Urquiola tarafından 60. yıl kutlamaları için özel hazırlanan 'Metamorphosis' isimli serginin de baş kahramanları. İlk olarak Nisan 2012'de Milano Fuarı'nda tasarım düşkünleri ile buluşan 'Metamorphosis', ardından Mayıs 2012'de ICFF Fuarı'yla New York'ta ve sonrasında da eylülde Moroso'nun anavatanı İtalya Udine'de tüketicinin beğenisine sunuldu. Markanın 60 yıllık hikayesini merak edenler için 'Metamorphosis' Şubat 2013'te ise kitap haline getirilerek satışa sunulacak.

BİZE ULAŞIN