İstanbul manzarasının kirası 15 bin TL

Zeytinburnu Kazlıçeşme'de teslimlerin tamamlandığı Onaltı Dokuz projesinde kiralamalar başladı. Projedeki en küçük 1+1 dairelerde kiralar 3 bin TL'den başlıyor. En büyük dairelerde ise 15 bin TL'ye kadar çıkıyor. Şimdiden 30 daire kiralandı

Zeytinburnu sahilinde 396 rezidanstan oluşan Onaltı Dokuz İstanbul projesinde kiralar 3 bin TL'den başlıyor. Astay Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve yaşamın başladığı projede ikinci el satış ve kiralamalara başladıklarını söyleyen Astay Gayrimenkul Satış Direktörü Cemalettin Akgül, 1+1'lerde kiraların 3 bin TL'den başladığını en büyük daire olan penthouseların kirasının ise 15 bin TL'ye kadar çıktığını söyledi.Yabancıların da kiralama yaptığını söyleyen Akgül, "Yatırımcılar daha çok oturum amaçlı satın alıyor ancak yatırım için de alan var. Yatırım için alanlarda kiralamalar başladı. Şimdiden 30 daire bu fiyatlardan kiralandı" dedi. 250 dairenin tesliminin tamamlandığını ve tapuların teslim edildiğini söyleyen Akgül, C Blok'ta inşaat ve satışların devam ettiğini hatırlattı. Akgül, "Toplam 6 penthouse daire var. Özellikle yabancılar tercih etti. 4'ünün satışı tamamlandı. İkisi hala satışta." Dedi. Projede metrekare fiyatlarının 5 bin 500 dolara ulaştığını da söyleyen Akgül, 70 darenin kaldığını söyledi. Projedeki mpenthouse fiyatları 6.5 milyon dolar civarında bulunuyor. Projenin altında yer alan 25 bin metrekarelik AVM'nin ise 2013'te faaliyete girecek. Mütekabiliyet Yasası'yla da müşteri beklediklerini söyleyen Akgül, "Projede mütekabiliyet öncesi şirket kurarak daire satın alan yabancılar da oldu. Ama şimdi mütekabiliyetle bu işler daha kolaylaştı. Suudi Arabistan'ın en önemli holdinglerinden birinin sahibi havaalanına aldığı bir dergiden kopardığı ilanla gelerek daire satın aldı. Penthouselardan birinde yaşayacak" dedi. 2013'te daha fazla yabancı beklediklerini söyleyen Akgül, projenin ulaşım asklarına yakın olması nedeniyle iş adamları tarafından da tercih edildiğini anlattı.

SIRADA BODRUM PROJESİ VAR
Four Seasons otellerinin de sahibi olan Astay Gayrimenkul'ün hedefinde Bodrum projesi var. Bodrum'da adı açıklanmayan bir koyda lüks villa ve otel geliştirecek şirket yabancılara da satış hedefliyor. Akgül, "Hedef sadece yabancılar değil. Bodrum'u seven ve orada yatırım yapmak isteyen bir kitle var. Onları da hedefliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN