Metropol'de evlendi

İstanbul gayrimenkul piyasasına yıldız yağdı. Amerikalı pop yıldızı Jennifer Lopez, Metropol İstanbul projesinden ev satın aldı. Evinin tapusuna kavuşan JLO'nun Metropol Kule'deki dairesi, Boğaz ve Adalar manzarasına sahip

Avrupa'da her geçen gün yıldızı parlayan Türkiye'de bir ilk gerçekleşti. Bugüne kadar İsviçre Alpleri, Güney Fransa ve İtalya'nın Kuzeyi'nde gayrimenkul satın alan Amerikalı yıldızların yeni adresi İstanbul oldu. Dünyaca ünlü pop yıldızı Jennifer Lopez (JLO), İstanbul'un finans merkezi Ataşehir'de Varyap İnşaat-GAP Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Metropol İstanbul projesinden ev alarak dünyanın gözünü bir kez daha İstanbul'a çevirdi. Dün projenin Ataşehir'deki satış ofisinde yapılan anahtar teslim töreninde Jennifer Lopez, temsili anahtarını ve tapu belgesini Varyap İnşaat CEO'su Erdinç Varlıbaş ile Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız'ın elinden aldı. Varlıbaş ve Taçyıldız, ünlü pop stara Osmanlı tarzında 200 yıllık bir anahtar hediye etti.

Boğaz manzaralı daire aldı
Ünlü yıldız inşaat işçilerinin "Jennifer Lopez, Metropol İstanbul'a hoşgeldin", "Yeni evine hoşgeldin" yazılı pankartıyla karşılandı. Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız, Jennifer Lopez'in projeden ev almasının diğer yabancı yatırımcılar ve ünlüleri de tetikleyeceğini belirtti. Taçyıldız, "Yakında satışa çıkacak Metropol Kule'ye Mütekabiliyet Yasası sonrasında yabancılardan çok büyük ilgi var. 7 Aralık'ta projenin temel atma törenini gerçekleştireceğiz" dedi. Lopez'in konser için geldiği İstanbul'a hayran kaldığını söyleyen Erdinç Varlıbaş da "Danışmanlarına bu şehirde yatırım yapmak istediğini söylemiş. Onlar da kendisini bu projeye yönlendirdi" dedi. Varlıbaş, Lopez'in hangi daireyi satın aldığını yaptıkları gizlilik anlaşması gereği açıklayamadıklarını belirterek "Sadece şunu söyleyebilirim ünlü yıldızın aldığı daire, projenin kule etabından üst katlarda Boğaz ve Adalar manzarasına hakim" diye konuştu.

'Metropol Kule yakında satışta'
Üç binada 2 bin bağımsız üniteden oluşan Metropol İstanbul 2015'te tamamlanacak. Projenin en yüksek binası olan Metropol Kule etabı da yakında satışa çıkacak. Şimdiden yüzde 75'inin satışı tamamlanan projenin içinde yer alan Catwalk, Bağdat Caddesi'ne rakip olma hedefinde.

Lopez, tören için Sofya'dan geldi
İstanbul'a hayran kaldığını ve Metropol İstanbul projesinden etkilendiğini söyleyen Lopez, "Bu şehirden ev sahibi olmak istediğim için Sofya konserimin ardından vakit kaybetmeden İstanbul'a döndüm" diye konuştu. İmza töreni sırasında Erdinç Varlıbaş ve Ahmet Taçyıldız, proje hakkında Lopez'i bilgilendirdikten sonra inşaat alanını da gösterdiler. Metropol İstanbul'da 360 bin TL'den başlayan fiyatlar 1 milyon 580 bin TL'ye çıkıyor.

Hedefimi z dünyada konuşulacak pro je yapm ak'
Metropol İstanbul'la dünyada konuşulacak bir proje yapma hedefinde olduklarını söyleyen Varlıbaş, "Projenin en belirgin özelliği açık alışveriş merkezi olacak. Burada cadde mağazaları, meydanlar ve kafeler yer alacak. Türkiye'de olmayan markaları projeye dahil etmek istiyoruz" dedi.


BİZE ULAŞIN