Kira garantili satış modeline ilgi artıyor

Yatırımcılarına kira garantisi sağlayan projeler son dönemde daha çok tercih edilmeye başlandı. Özellikle merkezi yerlerde yapılan projelere ilgi artarken son olarak Kozyatağı'nda hayata geçirilen proje büyük ilgi gördü

STC İnşaat, 200 milyon TL'lik yatırımla Kozyatağı'nda Flora Suites& Office projesini hayata geçirdi. Yaşamın başladığı projenin metrekaresi 4 bin 500 dolardan satılıyor. Projede mağazaların metrekaresi ise 12 bin dolardan başlıyor. 12 bin metrekare alan üzerinde 9 bin 600 metrekare inşaat oturumunda ve tek blokta toplam 76 bin metrekare inşaat alanına sahip Flora Suites & Office projesinin ilk dokuz katı ofislerden oluşuyor. 34 katta toplam 370 daireden oluşan projede daireler 90 metrekare ile 145 metrekare arasında değişiyor. 27 bin metrekarelik kapalı otopark alanı da bulunan projede fitness center, havuz, çamaşırhane, kuru temizleme, catering destekli toplantı odaları, depo ve kargo hizmetinden de yararlanılabiliyor.

600 metrekarelik ofisler de var
9 bin 500 metrekare alan üzerinde 4 bin metrekare dükkan ve mağazalardan oluşan projede 33 metrekareden 600 metrekareye kadar birçok ofis tipi yer alıyor. STC İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, "Projeyi, Kozyatağı'nın en iyi bölgelerinden birine yapmamızın ve yatırımcıya alternatif imkânlarla kira garantisi sunmamız projemizi cazip hale getirdi. Yatırımcılar ByOtell markası ile dairelerini suite oda şeklinde kiralayabilecek ya da rezidans olarak kullanabilecek. Projede yüzde 30 peşin 36 ay faiz sıfır faiz imkanındnan yaralanılabiliyor. Yabancıların Türkiye'den mülk almasının Türkiye'nin ciddi anlamda cari açığını kapatacağını söyleyen Satıcı, "Mütekabiliyet olarak geçen bu yasanın yanı sıra yabancı yatırımcının Türkiye'de iş bulma, oturum izni gibi pürüzlerin de ortadan kalkması gerekiyor. Aksi takdirde beklenen satış rakamlarına ulaşılabileceğini sanmıyorum" dedi. Yurtdışı konseptine uygun projelerin, yabancılar tarafından dikkat çekeceğinin altını çizen Mustafa Satıcı, geliştirilecek projelerin Avrupa standartlarında olması gerektiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN