Geleceği inşa etmek için çalışıyoruz

Sektörün büyümeye devam ettiğini belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, “Ülkemizin geleceği için yatırımda hız kesmiyoruz” dedi

Geleceği inşa etmek için çalışıyoruz
Türkiye'ye, dünyanın her yerinden yatırımcıların ilgisi artıyor ve güvenilir bulunan yatırım araçlarının başında gayrimenkul geliyor. Gayrimenkul bir ihtiyaç olduğu gibi kazançlı bir yatırım olarak görülüyor. Konut, alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul alanlarında 10 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Eroğlu Gayrimenkul'ün, bugüne kadar hayata geçirdiği projelerin toplam büyüklüğü 2017 yılındaki atılımlarla 2.6 milyon metrekareye ulaştı. 2017 yılında gayrimenkul sektörünün büyümeye devam ettiğini vurgulayan Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, "Eroğlu Gayrimenkul olarak ülkemizin geleceğini inşa etmek üzere çalışıyoruz ve bu doğrultuda yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Tekstilden gelen estetik anlayışımız, yılların getirdiği deneyim, bilgi, cesaret ve öngörümüzle, sektörün klişelerini değiştirmek, ona yepyeni bir ruh ve değer katmak için çaba içindeyiz. Her projemiz, bu anlayışın bir yansımasıdır" dedi.

TALEP BEKLENTİNİN ÜSTÜNDE
Nurettin Eroğlu, "2017'de kentsel dönüşüm, nüfus artışı, göçler, ticari faaliyetlerdeki artış ve pazarların, beklentilerin değişmesi gibi sebeplerden dolayı sektörde gerek ticari gerekse konut segmentinde talep oldukça iyi seyretti. Konut seferberliği, ödeme kolaylıkları sunan satış kampanyaları gibi uygulamaların yanı sıra devlet desteğiyle alınan önemli kararların hızla hayata geçmesi ile de ivme kazandı" dedi.

?SKYLAND'DE YAŞAM BAŞLIYOR

Eroğlu Holding'in bu süreçte gayrimenkul alanındaki yatırımlarının aralıksız devam ettiğini belirten ve toplam yatırım bedeli 800 milyon dolar olan Skyland İstanbul'u tamamlamak üzere olduklarını, ofis ve rezidans teslimlerinin başladığının altını çizen Nurettin Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ofis ve rezidansları teslim etmeye başladık, yaşamın 2018'in ilk çeyreğinde başlayacağını şimdiden müjdeleyebilirim. Satışına eylül ayında başladığımız 3. Etap Sky Residence'ların teslimleri ise 2018 yılının ilk çeyreğinde başlayacak. Skyland İstanbul bünyesindeki özel konseptli yeni alışveriş merkezi HOM Design Center'ın da yılın yine ilk çeyreğinde kapılarını ziyaretçilerine açacak olması bizleri son derece heyecanlandırıyor."

?2018'DE 4 PROJE YOLDA

2018 yılını sektörel bazda değerlendiren Eroğlu, kentsel dönüşüm sürecinin, yeni uydu kentlerin yaşama geçmesinin ve Türkiye ulaşım ağında hayata geçecek projelerin 5-10 yıllık süreç içerisinde inşaat sektöründeki gelişime ve büyümeye önemli katkılar yapacağını belirtti. Eroğlu Holding olarak 2018'de gayrimenkul alanındaki yatırımlarının aralıksız devam edeceğini vurgulayan Eroğlu şu açıklamalarda bulundu "Son dönemde Skyland projesine odaklandığımız için, gayrimenkul yatırımlarını önümüzdeki yılın ikinci yarısına takvimledik. Buna göre üçü İstanbul'da, biri İstanbul dışında inşası planlanan 4 yeni büyük proje üzerinde fizibilite çalışmalarımız devam ediyor."
BİZE ULAŞIN