Oyunlara rağmen pozitif büyüyoruz

DAP Holding Başkanı Ziya Yılmaz, Türkiye’nin, jeopolitik konumu nedeniyle oynanan oyunlara rağmen büyümesini sürdüreceğini söyledi. Yılmaz, “Birçok olumsuzluğa rağmen güçlü şekilde büyüyoruz” dedi

Oyunlara rağmen pozitif büyüyoruz
Dünyanın ekonomik ve siyasi belirsizlikler açısından önemli bir dönemden geçtiğinin altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ortadoğu'da yaşanan kaos başta olmak üzere birçok ülkede yaşanan problemler ülkemizi de doğal olarak etkiliyor. Ne yazık ki Türkiye'nin avantajlı jeopolitik konumu, bazen dezavantaja dönüşebiliyor. Ülkemiz üzerine oynanan tüm oyunlara rağmen Türkiye pozitif büyümesini sürdürüyor. Özellikle son iki yılda birçok olumsuzluk yaşamamıza rağmen ekonomik anlamda güçlü bir şekilde gelişmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

ALGIYI DÜZELTMEK LAZIM
Yılmaz, Türkiye'nin bir savaş ülkesi olarak algılandığının altını çizerek, "Ülkemiz Suriye, Irak, Afganistan, Pakistan gibi ülkelerin haberlerinin peşi sıra anılıyor. Algı doğru yönetilmedikçe, dünyanın en iyi malına sahip olsan bile satamazsın. Yurtdışında acilen Türkiye'nin her yönüyle doğru tanıtımı yapılmalı. Hükümetimizin tüm sektörlerle ortak çalışma yapıp Türkiye algısını düzeltmesi lazım" dedi.

GAYRİMENKUL BAŞI ÇEKİYOR
Yılmaz, şöyle devam etti: "Sektörü hareketlendirecek ve yurtdışında örneklerini gördüğümüz değişik uygulamalar önümüzdeki süreç içinde ülkemizde de hayata geçirilecek ve benimsenecektir. Pozitif yönde atılacak adımlar ve uygulamalar, diğer yatırım araçlarına kıyasla daima başı çeken gayrimenkulü daha gözde bir yatırım aracı haline getirecektir. İnşaat sektörü sanayi ve hizmet alanlarında faaliyet gösteren 240 alt sektörle işbirliği içinde. Dolayısıyla bu tür çalışmaların sadece gayrimenkul için değil, diğer sektörler içinde olumlu etkisi olacaktır."

2017 ÖZEL BİR YIL OLARAK HATIRLANACAK
2017 yılında Cumhuriyet tarihinin en büyük satış başarısını yakaladıklarını belirten Ziya Yılmaz, "İstMarina'yı teslim ettiğimiz, DAP İzmir, Teras Kule ve Validebağ Konakları gibi çok özel projeleri satışa sunduğumuz bir yıl olarak şirket tarihimize geçen unutulmaz bir yıl yaşıyoruz. DAP Yapı olarak hedeflerimizi tutturduk, 11 ayda 1 milyar 20 milyon TL ciro elde ettik" dedi. Yılmaz, şöyle devam etti: "DAP Yapı açısından gelecek yıldan beklentimiz yeni yatırımlar ve daha fazla istihdam olacak. Geçtiğimiz aylarda lanse ettiğimiz DAP İzmir projesiyle birlikte İstanbul dışındaki ilk yatırımımızı İzmir'de hayata geçirdik. Çeşme'de denize sıfır çok lüks bir proje daha geliştireceğiz. İzmir'de önümüzdeki süreçte 3 milyar TL'lik en az üç proje hedefliyoruz. Maslak, Beykoz ve Pendik'te de yeni projelerimizin çalışmaları devam ediyor."

DÖNÜŞÜM FIRSAT OLARAK GÖRÜLMELİ
Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu hatırlatan Yılmaz, "Kentsel dönüşüm, ülkemiz için sadece estetik bir ihtiyaçtan kaynaklanmaz, hayati boyutu da vardır. Bu bağlamda kentsel dönüşüm projelerini bir fırsat olarak düşünmeli ve bir hükümet politikası olarak benimsemeliyiz" dedi. Yılmaz, "İnşaat sektöründe son 15 yılda kat edilen mesafe, sektörümüzü ekonominin lokomotifi haline getirdiği gibi, ülkemizi de modern ve çağdaş bir görünüm arz eden bir konuma taşıdı. Kusursuz alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla donanan şehirlerimiz, Türkiye'nin batıya açılan aydınlık yüzünü oluşturdu" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN