Sektör 2023’e emin adımlarla ilerliyor

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “Özellikle son 15 yıllık süreçte sergilediği büyüme performansıyla ekonominin lokomotifi gayrimenkul ve inşaat sektörü, 2023 hedeflerine daha güçlü adımlarla ilerliyor” dedi

Sektör 2023’e emin adımlarla ilerliyor
Gayrimenkul ve inşaat sektörü olarak, hükümetin belirlediği Türkiye'nin 2023 vizyonuna katkı sağlamaya yönelik kararlı adımlar attıklarını vurgulayan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, "Özellikle son 15 yıllık süreçte sergilediği büyüme performansıyla ekonominin lokomotifi gayrimenkul ve inşaat sektörü, 2023 hedeflerine daha güçlü adımlarla ilerliyor" dedi.

"TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE İNANIYORUZ"
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından "tek yürek" olmayı bilerek gelecek adına korkmadan kararlı adımlar atmayı başaran Türkiye'nin dünyadaki konumunun da giderek güçlendiğini hatırlatan Demir, "Demir İnşaat olarak 1984 yılında inşaat sektörüne girdiğimiz günlerde hayal bile edemeyeceğimiz bir Türkiye olmayı başardık. Devletimizin sürdürdüğü başarılı ekonomi politikaları sayesinde Türkiye'nin gelen günü, giden gününden çok daha güzel oldu. Ülkemizin dünya konjonktüründe yükselen konumu, gayrimenkul ve inşaat sektörüne de yansıdı. Ekonominin lokomotifi olan sektörümüz Türkiye ekonomisinin önlenemez yükselişi için topyekûn seferber oldu. Sergilediğimiz bu güç birliği ile hükümetimizin belirlediği 2023 vizyonuna hızlı adımlarla ilerliyoruz. Demir İnşaat olarak biz de Türkiye'nin geleceğine olan inancımız ile 2017'de sektördeki iddiamızı hep diri tutan, bizi hep bir adım ileriye taşıyan projelere imza attık" diye belirtti. Türkiye'nin geleceğine ve siyasi istikrara olan inançla 2023 hedeflerini şekillendirdiklerini söyleyen Demir, şunları kaydetti:

UZMANLIĞIN BULUŞTUĞU PROJE
"Dünyada yaşanan siyasi karışıklıklar ve ekonomik durgunluğa rağmen, Türkiye'nin 2023 vizyonu için belirlediği 'Güçlü Türkiye, İstikrarlı Ekonomi' hedefine yönelik 2017'de de kararlı adımlar atmayı başarabildik. Yatırımlarımızı da bu doğrultuda şekillendirdik. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz Ayışığı Butik, Demir Romance, Demir La Vida gibi projelerimize 2017'de yeni projeler eklemenin mutluluğunu yaşadık. İstanbul'un yıldızı parlayan bölgelerinden olan Beylikdüzü Yakuplu'daki Demir Country projemiz, sektörde 34 yılı aşan uzmanlığımızı en iyi yansıtan proje olarak kayıtlara geçti."

YATIRIMA ODAKLANACAK
2017 yılında Türk gayrimenkul ve inşaat sektörünün alanındaki üstün gücünü tüm dünyaya kanıtladığını belirten Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "2018 yılı Demir Grup ve projelerimiz açısından önemli hedeflerin hayata geçirileceği bir yıl olacak. Önümüzdeki yılı, Türkiye ve yurt dışında olmak üzere birçok önemli projeye imza atarak geçireceğiz. 2018 için 5 projeye imza atmayı planlıyoruz. Planladığımız tüm projelerin detayları üzerinde çalışıyoruz. Yine sanayideki hedefimizi büyütüp enerji sektöründe büyümeye de odaklanarak o alanda neler yapabileceğimizi görmek istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin en büyük panel üreticisi olmayı hedefliyoruz. Türkiye için büyük öneme sahip olan 2023 yılına kadar da her yıl bir öncekinden daha başarılı projeler geliştirme yönelik kararlı adımlarımız sürecek."
BİZE ULAŞIN