Türkiye gücünü dünyaya kanıtladı

Hain darbe girişiminin ardından ülke ekonomisinin büyümesinin tam gaz devam ettiğini belirten YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, “Yapısal dinamiklerimizin ve finansal sistemimizin gücünü dünyaya bir kez daha ispatladık” dedi

Türkiye gücünü dünyaya kanıtladı
2023'e kadar Türkiye'nin 2 trilyon dolarlık bir ekonomiyle, kişi başına düşen 25 bin dolarlık gelirle ve 500 milyar dolarlık ihracatla, dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisi olmasının planlandığını belirten YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, "Hedeflere inancımız tam. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" diye konuştu. Türkiye'de hayata geçirilen mega projelerle inşaat sektörünün önümüzdeki 5 yıl boyunca ekonomiye önemli kazançlar oluşturacağını söyleyen Arslan, "Nitelikli projelerden sağlanacak deneyimlerle yurtdışında da önemli projelerde yer alınarak ihracat gelirlerimizin artışına, iç talebin canlandırılmasına, istihdamın iyileştirilmesine, ekonomimizin birçok kalemine önemli katkılar sağlanacak" dedi. Son iki yılda ülkenin zor zamanlardan geçtiğini anlatan Arslan, şöyle devam etti: "Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 2023 hedeflerine adım adım yaklaşıyoruz. İstanbul'da üçüncü bir havalimanı yapımı, bölünmüş yolların artırılması, ilk istihdamda işverenden SGK priminin üç yıl süreyle alınmaması gibi pek çok önemli hedef gerçekleşti. Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen darbe girişiminin hemen ardından ülke ekonomimizin normal işleyişine devam etmesi, yapısal dinamiklerimizin ve finansal sistemimizin gücünü dünyaya bir kez daha ispatladı."

?ETKİLEYİCİ BÜYÜME PERFORMANSI
Türkiye ekonomisinin 2017'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 11.1 ile etkileyici bir büyüme performansı kaydettiğini hatırlatan Arslan, "Ekonomiye yön veren kurumlarımızın aldığı tedbirler ve piyasayı rahatlatan Kredi Garanti Fonu (KGF), vergi indirimleri, teşvikler vb. doğru adımlar, ekonomi yönetimimizin ve iş dünyamızın birlik içinde olmaları, yatırımların devam etmesi için gerekli olan güven ortamının sağlanmasına büyük katkı sağladı" dedi.

YATIRIMA TAM GAZ DEVAM
Arslan, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımızın 'Milli Seferberlik' çağrısı doğrultusunda iş dünyası olarak yatırımlarımıza hız kesemeden devam ediyoruz. Bizler de YDA Group olarak 2023 vizyonunda devam eden yatırımlarımıza yenilerini ekleyerek, daha fazla istihdam yaratarak ekonomimizin güçlenmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve hükümetimizin üstün gayretleriyle birlik ve beraberlik içinde, 2018 ve sonrasının ülkemiz için çok daha güzel olacağına yürekten inanıyorum."

YÜZDE 200 BÜYÜYECEĞİZ
2023'e kadar yaklaşık yüzde 200 büyümeyi hedeflediklerini kaydeden Hüseyin Arslan, şu bilgileri paylaştı: "2023'te YDA Group'u küresel altyapı şirketi olarak görüyorum. Şehir hastanelerimizin önümüzdeki 3 yıl içinde işletmeye girmesiyle istihdam kapasitemizi 2020'de 15- 20 bin bandına çıkarmayı planlıyoruz. Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde havalimanları, hastaneler, ulaşım - altyapı, PPP ve konut projelerine imzamızı attık. 2023 hedeflerimiz arasında Türkiye'deki ve Kazakistan'da gerek havaalanı gerekse de şehir hastanelerinde edindiğimiz Kamu Özel İşbirliği (PPP) modeliyle yaptığımız yatırımlardaki deneyimlerimizi dış pazarlara da açılarak değerlendirmek istiyoruz. Türkiye'nin en üretken dinamiklerinden biri olarak tedbirli ve emin adımlarla büyümeye, yeni yatırım kararlarıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz."
BİZE ULAŞIN