İl Hayat Boyu Öğrenme, İşbirliği Toplantısı Düzenlendi

İl Hayat Boyu Öğrenme, İşbirliği Toplantısı Düzenlendi
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Erzincan Hilton Garden Inn Otel’de kurumların katılımı ile gerçekleştirildi.
Erzincan’ da ki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “ İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı” Erzincan Hilton Garden Inn Otel’de yapıldı.
Toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürü Murat Demir, kurum müdürleri, sendika temsilcileri ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün açılış konuşması ile başladı. Yaygın eğitimde her kesimin desteğinin önemine dikkat çeken Gün kurum ve kuruluşlara yaygın eğitime vermiş oldukları destek ve katılımları için teşekkür etti.
2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Halk Eğitimi Faaliyetlerinin kurs istatistiklerinin değerlendirilmesine ilişkin sunum yapan Halk Eğitim Müdürü Ziya Yavuz; İlimizde yaygın eğitim kurumlarının mevcut durumu, diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği, Genel Kurslar, Mesleki Kurslar, Okuma Yazma Kursları, il genelinde açılan kurslar, “Okullar Hayat Olsun Projesi” ve mezun öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili bilgi verdi.
Toplantı, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

BİZE ULAŞIN