AK Parti Erzurum İl Başkanı Yeşilyurt’tan, İlçe Başkanının Kaçırılmasıyla İlgili Açıklama

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, partisinin Karayazı ilçe Başkanı Servet Tutkun’un kaçırılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. İl Başkanı Yeşilyurt, “Millet iradesi üzerinde baskı kurmak ve tehditlerle korku iklimi oluşturmak, kabul edilebilir bir durum olmadığı gibi, tek kelimeyle tarifi ise alçaklıktır” dedi.
AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Karayazı İlçe Başkanı Servet Tutkun’un PKK terör örgütü militanlarınca kaçırılması ve 6 saat sonra serbest bırakılmasıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu. Fatih Yeşilyurt, Erzurum’un bazı ilçelerinde bir süredir partililerine, meclis üyelerine, muhtarlara ve teşkilat mensuplarına yönelik çeşitli baskı ve tehditlerle karşılaşıldığının altını çizdi. Yeşilyurt, “Demokrasiye olan inancını kaybetmiş, şiddetten, nefret ve husumetten beslenen terör örgütü militanları, çeşitli tehdit ve yıldırma politikalarıyla partililerimiz üzerinde bir süredir baskı kurmaktaydı. Bu yöndeki girişimlere belediye meclis üyelerimiz de, teşkilat mensuplarımız ve muhtarlarımız da çeşitli şekillerde muhatap oldu. Bölgenin huzurunu bozmak, birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimini ortadan kaldırmak isteyen bu şer odakları, son olarak Karayazı İlçe Başkanımız Servet Tutkun’u kaçırmak suretiyle güya bölge insanına gözdağı vermeye çalışmışlardır. Çeşitli işkencelere ve tehditlere maruz kalan İlçe Başkanımız, Allah’a şükürler olsun ki, sağ-salim evine ve yuvasına geri dönmüştür. Demokrasilerde karar verici mekanizmanın halk, halkın tayin aracının ise, seçim sandığıdır. Bunu defalarca ifade etmemize rağmen eli kanlı terör örgütünün mensupları millet iradesi üzerinde baskı kurmaya, cebir, şiddet ve türlü girişimlerle halkımızı tedirgin etmeye çalışmaktadır. Bu korku ikliminin oluşturulmasının altında yatan asıl neden, hükümetin bölgeye yönelik olarak yaptığı yatırımlar ve kalkınma hamleleridir. Bilinmelidir ki; üç-beş çapulcunun estirmeye çalıştığı bu terör rüzgârı, milletimizin iradesi ve feraseti üzerinde asla etkili olamayacaktır. Hiçbir tehdit ve baskı teşkilatımızın hiçbir mensubunu yıldırmayacak, tam tersine milletin emrine amade kılacaktır. Dolayısıyla Karayazı İlçe Başkanımızın kaçırılması şeklinde vuku bulan hadsiz, alçak ve haince girişimi lanetliyoruz. Bu girişimde bulunanlar adalet önünde mutlaka hesap verecek, millet iradesine el ve dil uzatmanın bedelini kesinlikle ödeyecektir” diye konuştu.
Öte yandan, İl Başkanı Yeşilyurt, bugüne kadar benzer çeşitli olayların yaşandığı başka siyasi partilere karşı AK Parti’nin sergilediği tavrı da anımsattı. Yeşilyurt, “Bugüne kadar başka partilere yönelik en küçük eylem bile tarafımızdan kınanırken, AK Parti’ye karşı sergilenen bu tavır, diğer siyasi partilerin ve yöneticilerinin ilgi alanına bile girmemiştir. İlçe Başkanımızın başına gelen bu olay karşısında maalesef diğer partilerin Erzurum’daki yöneticileri susmayı tercih etmiş, siyasi nezaket ve üslup bir yana, Dadaşlığın hakkını dahi verememişlerdir” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN