Palandöken Belediyesinin İftar Sofraları Hazır

Palandöken Belediyesinin İftar Sofraları Hazır
Daha önceki yıllarda da Ramazan Ayı dolayısıyla İftar Sofraları kuran Palandöken Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmayarak Ramazan Ayı boyunca her gün iftar verecek.
Geçtiğimiz yıllarda iftar sofraları kuran ve vatandaşları Ramazan Ayı’nın manevi atmosferinde aynı sofrada buluşturan Palandöken Belediyesi, bu yıl da geleneği bozmuyor. Ramazan boyunca kurulacak iftar sofralarıyla vatandaşlara iftar verilecek. Palandöken Belediyesi, Yenişehir Müftü Solakzade Camisi bahçesin de kurduğu iftar çadırında her akşam vatandaşlara 3 çeşit iftar yemeği verilecek.
2 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK
Daha önceki yıllarda da iftar sofraları kurduklarını söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, bu yıl da aynı geleneği sürdüreceklerini söyledi. Kimsesizlerin, fakir fukaraların ve yolda kalanların, memleketine gitmeyen öğrencilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini söyleyen Bulutlar, “ Belediyemizin imkanları doğrultusun da ilçemizde başlattığımız bir geleneği bu yılda devam ettirmek istiyoruz. Bu Ramazanda da günlük olarak en az 2 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek vereceğiz. Ayrıca hasta, yaşlı ve kimsesizlerin evlerine yemek servisi yapılacak. İhtiyaç sahibi ailelere belediyemizin yıl boyunca verdiği ücretsiz ekmek yardımında ramazan boyunca artırılarak verilecek” diye konuştu.
BİRLİK VE BERABERLİK AYI
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, iftar çadırlarının zengin fakir ayırt etmeksizin insanları bir araya getirdiğini belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Ramazan paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.
RAMAZAN AYINI KUTLADI
Başkan Bulutlar, ayrıca “Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmaların tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine duyduğum özlemle, tüm hemşerilerimin ve tüm Müslümanların Ramazan Ayı’nı kutlarım.” dedi.
BİZE ULAŞIN