Yakutiye Kaymakamlığı Ramazan Yardımlarını Sürdürüyor

Yakutiye Kaymakamlığı Ramazan Yardımlarını Sürdürüyor
Erzurum Yakutiye İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, dar gelirli ailelere Ramazan yardımlarının devam ettiğini söyledi.
Kaymakam Ahmet Katırcı açıklamasında, “Her yıl olduğu gibi bu sene de normal yardımlarımız devam ettiği gibi, Ramazan yardımlarımız da devam etmekte. Bu sene kısmet olursa Bin 500 ailemize 150 TL den 225 bin TL gıda yardımı yapacağız. Gıda yardımı derken bizler gıda paketi alıp evlere bırakmak yerine herkesin kendi ihtiyacını karşılayıp harcamaları için nakit vermeyi tercih ettik.” dedi.
150 TL NAKDİ YARDIM YAPIYORUZ
Katırcı konuşmasında şunları söyledi, “Örnek olarak şunu söyleyebiliriz, siz bir paket yapıyorsunuz onun için de o evin ihtiyacı olmayan şeyler olabilir, ya da o evin başka ihtiyaçları olabilir, bunun için yardımlarımızı nakdi olarak yapmayı tercih ettik. Gıda yardımının içinde sivil toplum kuruluşlarımızdan veya esnaftan bizlere talep geliyor, özellikle onların hazırladıkları paketler konusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bildirme ya da ihtiyaç sahiplerine onlar adına bizlere verip dağıtmamız konusunda her türlü yardımı her türlü şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu konuda bir sıkıntımız yok.”
8 BİN AİLEYE KÖMÜR YARDIMI YAPIYORUZ
Yakutiye İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, “8 bin aileye 18 bin 500 ton kömür yardımlarımız devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kömür yardımımızı erken yapıyoruz çünkü kışa az kaldı. Biran özce bu yardımlarımızı da yapmamız lazım. Bu yardımlarımızda sosyal güvencesi olup asgari ücretli çalışan vatandaşlara 2 ton, her hangi bir geliri olmayan vatandaşlara 2 bin 500 ton kömür yardımı yapılıyor.” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN