Elektrik Mühendisleri İlk Kez Seçime Gitti

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Erzurum Temsilciliği, yeni temsilcisini belirlemek için ilk defa seçime gitti.
Daha önce Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten EMO Erzurum Temsilciliği ilk kez seçimle yeni temsilcisini belirledi. Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşen seçime 4 aday katıldı. Erzurum Telekomspor eski başkanlarından Namiye Sınırkaya’nın da aralarında yer aldığı seçimde Özkan Alemdar, Buket Nalcıoğlu ve Armağan Anıl temsilcilik için yarıştılar. 290’ın üzerinde üyesi bulunan Elektrik Mühendisler Odası Erzurum Temsilciliği daha önceleri genel merkezin görevlendirmesi ile yürütülüyordu. Son olarak EMO Erzurum Temsilciliğini İbrahim Topdağ yürütüyordu. EMO Ankara Şubesi’nin ataması ile görevini yürüten Topdağ, yapılan seçimlerde temsilcilik için aday olmadı.
EMO Ankara Şubesi’nden yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ilk seçimli temsilci seçiminde oyların çoğunluğunu alan Namiye Sınırkaya temsilcilik için ilk sırada yer aldı. İkinci sırada Buket Nalcıoğlu, Özkan Alemdar üçüncü, Armağan Amil’da dördüncü sıraya yer aldılar. Yapılan bu seçimlerin ardından ilk üç sırada yer alan isimler Ankara Şubesi’ne bildirilecek ve aralarından birisi EMO Erzurum Temsilciliğine atanacak. Ancak, ilk kez böyle seçimli bir temsilci belirlemesi yapıldığı için genel merkezin de toplantıya katılan üyelerin oy çokluğu ile ilk sırada yer alan Namiye Sınırkaya’yı temsilci olarak atanması bekleniyor.
Sınırkaya ise, EMO Erzurum Temsilciliği görevine resmen atanması ile birlikte elektrik müdendislerinin birlik beraberlik içerisinde daha çok sosyal ve kültürel aktivitelerin içinde yer alması için çalışacaklarını söyledi.
Sınırkaya, “Daha aktif ve her adımını üyeleri ile istişare yaparak atan bir temsilcilik olmayı amaçlıyoruz. Temsilciliğimizi üyelerimizle birlikte daha da büyük hedeflere taşımak arzusundayız.” dedi.
BİZE ULAŞIN