Yakutiye Gençlik Meclisi İftar İçin Saime Nineye Gittiler

Yakutiye Gençlik Meclisi İftar İçin Saime Nineye Gittiler

  • Erzurum
  • Çarşamba 01.07.2015 11:48
Erzurum’un etkin sivil toplum örgütü Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi, iftar için Saime Tekdurmaz’ın kapısını çaldı. Saime nineyle iftar açan Gençlik Meclisi üyeleri, onun yalnızlığına da ortak oldular. Gençlik Meclisi Başkanı İrfan Kocaman, "Saime ninemizin elini öpüp, onunla birlikte iftar açtık. Yalnızlığını paylaştık" dedi.
Belediye Başkanı Ali Korkut’un yaşlılar haftasında elini öptüğü, ardından sık sık ziyaret ettiği Saime Tekdurmaz’a bu defa Gençlik Meclisi konuk oldu. Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı İrfan Kocaman, Şeyma Kıraç, Halime Çetin, Muhammet Selim Özdemir, Eren Akın yaptırdıkları çorba, sebzeli kebap, pilav, yaprak sarması, salata ve tatlıyı alıp Saime ninenin sofrasına konuk oldular. İrfan Kocaman, "Yalnız yaşayan bir ninemizin sofrasını şenlendirmekti amacımız. Belediye Başkanımız Ali Korkut, ninemize beni ’evladın say’ demişti. Bizi de torunları yerine koysun istedik. Bir akşamda iftarını torunlarıyla açsın istedik. Onun gülen yüzü bize yetti." dedi.
Saime nine kıyma istemiş
Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı, gönüllüler ve bir hayırsever, Saime Ninenin evinde iftarlarını açtılar. Yakutiye Kent Konseyi Gençlik Meclisi, iftara gittiği Saime nineye gıda maddeleri ve temizlik ihtiyacı için istediği deterjanlarında yer aldığı gıda kolisi götürdü. Erzurum’un ramazan sofrasının olmazsa olmazı olan kıyma isteyen Saime ninenin bu isteği de yerine getirildi.
BİZE ULAŞIN