Fethi Siverekli Konseri Ve Kum Sanatı Gösterisi Büyüledi

Fethi Siverekli Konseri Ve Kum Sanatı Gösterisi Büyüledi
Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ramazan Geceleri’ etkinliklerinde yer alan Fethi Siverekli konseri ve kum sanatı gösterisi vatandaşları büyüledi.
Havuzbaşı Kent Meydanı’nda yapılan etkinlikler, Erzurumluların beğenisini kazandı. Her akşam farklı etkinliklerin yapıldığı Havuzbaşı Kent Meydanı’nda dün akşam televizyonlardaki yetenek programlarında yer alan ve popüler hale gelen kum sanatı gösterisi de vardı. ‘Geleneksel Ramazan Eğlenceleri’nden sonra kum sanatı ressamı Veysel Çelikdemir ve eşi Melek Tosun Çelikdemir’in kumdan yaptığı eserler, dev ekranda vatandaşların beğenisine sunuldu. Erzurumluların ilgisini çeken kum resimleri, etkinliklerde büyük alkış aldı. Dini ve diğer motifleri saniyeler içerisinde kumdan yapan Çelikdemir çifti, Erzurumlulara farklı bir ramazan akşamı yaşattı.
FETHİ SİVEREKLİ’DEN MUHTEŞEM KONSER
Erzurum’un mahalli sanatçılarından Fethi Siverekli, Ramazan Geceleri kapsamında yer alan halk konserinde sahne aldı. Erzurum Türküleri ve kendi repertuarındaki parçaları hayranlarıyla birlikte okuyan sanatçı, söylediği ilahilerle de duygu dolu dakikaların yaşanmasına neden oldu. Konser ve kum sanatı gösterisini izleyen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, gecenin sonunda kum sanatı ressamı Veysel Çelikdemir ve eşi Melek Tosun Çelikdemir ile Fethi Siverekli’yi icra ettikleri sanattan ötürü kutladı.
BİZE ULAŞIN