İki elin sesi var çocuk sen foni orkestrası Unicef için çaldı

Tepebaşı Belediyesi’nin harika çocukları ‘İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası’, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) kuruluşunun 70’inci yıl dönümünde Ankara’da sahne aldı. Etkinlikte 90 kişilik koro ayakta alkışlandı

İki elin sesi var çocuk sen foni orkestrası Unicef için çaldı
Dünyanın öncü çocuk hakları savunucusu UNICEF, bu yıl 70'inci yaşını kutluyor. Türkiye'deki kutlamalar kapsamında özel olarak davet edilen Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Ankara'da sahne aldı. Şinasi Sahnesi'nde düzenlenen kutlamalara, farklı illerden dört ayrı ekip katıldı. Sunuculuğunu oyuncu Engin Altan Düzyatan'ın yaptığı programın sonunda ise Manga mini bir konser verdi.

BAŞKAN'A PLAKET VERİLDİ
90 kişilik ekiple sahne alan senfoni orkestrası büyük alkış topladı. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'a da UNICEF tarafından plaket takdim edildi. Programda konuşan Başkan Ataç, İki Elin Sesi Var Senfoni Orkestrası'nın bir sanat projesi değil sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi. Başkan Ataç, "Senfoni orkestramız 70'li yıllarda Venezüella'daki El Sistema'nın benzeri olarak kuruldu. Amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak müzikle tanıştırmaktı. 400 çocuğumuza ulaştık. Şimdi yeni bir orkestranın daha planlamasını yapıyoruz. Böylece 400 çocuğumuz daha bu güzel ekibin bir parçası olacak. Bu bir sosyal sorumluluk projesi ancak 6 çocuğumuz konservatuar öğrencisi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. Düzyatan da orkestranın performansından ve çalışma disiplininden çok etkilendiğini belirterek "Şehirlerimizde çocuklarımız sanattan çok uzaklar. Bu proje çocuk ve sanatı bir araya getiriyor. Sayın Ataç'a kendi adıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

11 KONSER VERDİ
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç başta olmak üzere bağışçıların, eğitmenlerin ve kamuoyunun büyük desteğini alan Çocuk Senfoni Orkestrası, düzenlenen pek çok konserin altından başarıyla kalktı. Kurulduğu 24 Ocak 2015'ten bu yana orkestra özellikle şehir dışında düzenlenen konserler ile adından söz ettirdi. Orkestra yedisi Eskişehir, biri İstanbul, biri İzmir, ikisi Ankara'da olmak üzere toplam 11 konser verdi. 400 çocuktan oluşan orkestra çalışmalarını 3 grup halinde sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN