Tepebaşı'na bir yaşam alanı daha

Şirintepe Mahallesi Yasemen Sokak ve Çiçekler Sokak'ın kesişiminde yapılan park, Başkan Ataç’ın katılımları ile mahalle sakinlerinin hizmetine açıldı.

Tepebaşı'na bir yaşam alanı daha

Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sürdürülebilir bir ekosistemi sağlamak, bölgenin ihtiyaçlarını karşılamak için yeşil alanlar ve spor alanları oluşturmaya devam ediyor. Engelli bireylerin, kadınların, çocukların ve gençlerin faydalanabileceği, çevre duyarlılığını arttırma yönündeki çalışmalar kapsamında oluşturulan park, 3 bin 200 metre karelik alana sahip. 2 bin 400 metre karesi yeşil alan olan parkta, piknik masaları ve banklar, kondisyon aletleri, ahşap çocuk oyun grubu ve 110 metre karelik oyun alanı bulunuyor.

Açılışta konuşan Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nuray Çayır, parkla ilgili bilgiler vererek, "Mahalle muhtarımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde park çalışmalarına başladık. Bugün açılışının gerçekleştiriyoruz. Mahalle sakinlerimiz güle güle kullansınlar" şeklinde konuştu.

Açılışa katılan Şirintepe Mahalle Muhtarı Selami Çetin de kısa bir konuşma yaparak, "Tepebaşı Belediyesi personelinin bu parkta emeği gerçekten çok fazla" diyerek Başkan Ataç'a teşekkür etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise açılış öncesinde yaptığı konuşmasında, "Şirintepe'mize yakışan bir park oldu. Park yaparken, sıradanlıktan kaçınmaya gayret ediyoruz. Çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve engelli bireylerin ihtiyaçları nedir, bunları göz önünde bulundurarak çalışıyoruz. Burası kot farkları bulunan bir arazi, her kademe, ayrı keyif alacağınız bir nokta. Güzel vakit geçirmeniz en büyük dileğimizdir. Parkı kullanmaya başladığınızda ihtiyaçlarınız doğarsa, yine tamamlarız" dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Ataç, Park ve Bahçeler Müdürü Nuray Çayır, Mahalle Muhtarı Selami Çetin ve katılan mahalle sakinleri ile parkın açılışını gerçekleştirdi. Ardından başkan Ataç, parkı gezerek vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

BİZE ULAŞIN