Develer ilgi odağı oldu

Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesi, geleneksel olarak düzenlenen 'Kültür ve Turizm' panayırı ilgi gördü. Panayırda ilçeye getirilen 3 adet deve ile iki Midilli atı herkesin ilgi odağı oldu. İlçe halkı Develer ve Midilli atlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Develer ilgi odağı oldu

Sarıcakaya Belediyesi'nin geleneksel panayırı renkli görüntülere sahne oldu. Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, her yıl olduğu gibi bu sene de panayıra firma sahiplerinin büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Güler, Hürriyet Caddesi üzerinde düzenlenen panayırla ilgili şöyle konuştu:

"Kültür ve Turizm panayırı Hürriyet Caddesinde kuruldu. Panayır alanında, giyim, zücaciye, ev tekstili, mefruşat, el işi ürünler sergilendi ve çeşitli eğlenceler düzenlendi. Ayrıca bu yıl ilk kez, turizm alanında kullanılan develer ve Midilli atlarımız da panayırda yer aldı. Bunlar ilçe halkımızın ve özellikle çocuklarımızın ilgi odağı oldu. Geçmişten gelen önemli kültürel değerlerden olan panayır etkinliğini geleneksel özelliğiyle yaşatmaya çalışmaktayız.

İnsanları bir araya getirerek bu kültürü paylaşıp, bunu da yeni kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz."

BİZE ULAŞIN