Antika eşyaları pazarda satıyor

Eskişehir’de, Osmanlı dönemi ve sonrasına ait birçok değerli eşyaya sahip bir antikacı, mallarını pazarda satıyor.

Antika eşyaları pazarda satıyor

12 yaşından itibaren antikacılığa meraklı olan Ahmet Yaman, köy köy gezerek ulaşmayı başardığı ve özenle sakladığı ürünleri pazarda satışa sundu. 60'lı yıllara ait fotoğraf makinelerinden, Osmanlı tapusuna kadar birçok ilgi çekici ürünü içinde barından tezgaha, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Vatandaşların ilgisinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Antikacı Ahmet Yaman, uzun yıllardır bu mesleği yaptığını söyledi. İnsanların tezgaha geldiklerinde, gördükleri tablo karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini vurgulayan Yaman, "Diğer illere göre Eskişehir'de ilgi çok iyi. Elimde çok malzeme var. Osmanlı döneminden ve Osmanlı dönemi sonrasına ait. Geriye dönük her türlü malı satmaya çalışıyoruz. İnsanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Artık elektronik olayı bitti, tekrar geriye dönüş başladı. Onun için ilgi çok iyi bir seviyede" ifadelerini kullandı.


"ELİMDE ÇOK DEĞERLİ MALLAR VAR"

Uzun yıllardır her türlü antika eşyaya ulaşmaya çalıştığını ve bunu başardığını aktaran Ahmet Yaman, pazarda bin liralık ürünlerin dahi satışını yaptığını söyledi. Elinde çok değerli malların bulunduğunu aktaran Yaman, konuyla ilgili şunları kaydetti:
"Eski savaş malzemeleri var, tüfekler, çakmaklar. Eski radyolarımız var. Geriye dönük her şey mevcut. Şuanda burası pazar yeri olduğu için en pahalı mal bin lira. Ama elimde çok değerli mallar var. Saatler var mesela 8 bin lira 10 bin lira civarında. Piyanolar var. Ürünleri çok gezerek buluyorum. Köy köy geziyorum. Şehirlere gidiyorum. Antika merakım 12-13'lü yaşlara dayanıyor. Geriye dönük malzemeyi çok seviyorum."

BİZE ULAŞIN