Eskişehir'de Kışa Hazırlık Toplantısı

Eskişehir'de kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi göz önüne alınarak, bölgede ihtiyaç duyulan ve eksiklik hissedilen konular hakkında gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla, Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu'nda 'Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele' toplantısı yapıldı.

Eskişehir'de Kışa Hazırlık Toplantısı

Vali Özdemir Çakacak'ın başkanlık ettiği toplantıya Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve ilgili kamu kurum müdürleri katıldı. Eskişehir'in önemli bir noktada olduğunu belirten Vali Çakacak, kış döneminde trafik güvenliğinin yanı sıra vatandaşların can ve mal güvenliğine de büyük önem verdiklerini söyledi. Kasım ayı itibariyle kış şartlarının oluşmaya başladığını bildiren Vali Çakacak, alınacak tedbirlerle alakalı ilgili kurum ve kuruluşlara çeşitli görevler düştüğünü kaydetti. Kar yağışlarının başlaması ile birlikte yolların kapanması, buzlanması ve güvenli trafik akışını tehlikeye sokacak olayların yaşanmaması için tedbirlerin önceden alınması gerektiğine vurgu yapan Vali Çakacak, "Karla mücadele varsa, ilgili kurum yetkililerinin ve görevlilerin mesai mefhumu gözetmemesi gerekir. Yoğun kış döneminde, trafiğin güvenli bir şekilde sağlanmasına büyük önem vermeliyiz. İlgili kurum ve kuruluşlarımızla yapılan hazırlıkları yeniden gözden geçirmek ve koordinasyonu gerektiren hususlar hakkında fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldik" diye konuştu.

Vatandaşların ulaşım ve seyahatlerini daha rahat yapabilmesi için her türlü güvenliğin sağlanarak aksamaya meydan verilmemesini ve bu konu hakkında ilgili kurum ve kuruluşların hassas davranmalarını isteyen Vali Çakacak, şehir merkezindeki ani yağışlarda trafiği rahatlatma adına hemen yapılması gereken müdahalenin hiçbir gecikmeye mahal vermemesini, çalışanların, öğrencilerin ve bilhassa 112 ambulanslarının güvenli bir şekilde hem hastaya hem de almış oldukları hastayı hastaneye ulaştırmalarının önemli olduğunu ifade etti. Emniyet şeritlerinin gereksiz yere işgal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Vali Çakacak, ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinden ulaşılabilir olmalarını istedi. Toplantı, ilgili kurum ve kuruluşların dilek ve temennilerini iletmesinin ardından sona erdi.

BİZE ULAŞIN