Eskişehir'de hayaller fırça ile tuvale yansıyor

Tepebaşı Belediyesi belde evlerine gelen binlerce kadın, katıldıkları kurslarla hem boş vakitlerini değerlendirmeye hem de kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

Eskişehir'de hayaller fırça ile tuvale yansıyor

Belde evlerinde organize edilen kurslara katılan kadınlar, bir arada çalışarak bireysel başarılara imza atıyor. Tepebaşı Belediyesi'ne bağlı belde evlerinde kadınların yoğun olarak ilgi gösterdiği kurslardan biri de yağlı boya resim kursu. Hoşnudiye Mahallesi'nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Paşa Belde Evi'ne gelen kursiyerler de diğer belde evlerinde olduğu gibi yağlı boya resim kursuna katılarak burada hayallerini tuvale aktarıyor. Eğitimlere katılan kadınlar haftada 3 gün yağlı boya resim çalışması yapıyor. Ayrıca kursiyerler kara kalem resim çalışması da yaparak kendilerini geliştiriyor.

Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri olmak üzere, haftada 3 gün 13.00-16.00 saatleri arasında toplanan 25 kursiyer, eğitmen Gizem Özdemir eşliğinde çalışıyor. Eğitim çalışmalarına katılan kadınlar, belde evleri ile kendilerine çok samimi ve rahat bir ortam sunulduğunu ifade ederek Tepebaşı Belediyesi'ne teşekkürlerini iletiyor.

BİZE ULAŞIN